Elsőként az irodaépület nyitotta meg a kapuit a látogatók előtt, akik az üzem történetéről szóló kiállítást tekinthetik meg vasárnap óta. A gyárépületben szeptemberben nyíló kiállítás Krakkó náci megszállás alatti történelmét és mindenekelőtt a zsidók üldözésének és meggyilkolásának történetét mutatja be. Az üzem épülete a krakkói történeti múzeum része.
A német Schindler Lengyelország 1939-es lerohanását követően szerezte meg a zsidó munkásokat foglalkoztató krakkói gyárat, amelynek révén milliós vagyonra tett szert. A gyárosnak 1944-ben sikerült hozzávetőleg 1100 kényszermunkását Krakkóból a mai Csehország területén fekvő Brünnlitzbe menekítenie, ahol átvészelték a háborút. Oskar Schindler egyike volt az első három németnek, akiket Izrael a Világ Igaza címmel tüntetett ki.
Schindler gyára múzeum lett
Múzeum lett Oskar Schindler krakkói zománcgyárából, amelyben zsidókat alkalmazott és ezzel megmentett a haláltól. A helyszínen Steven Spielberg díjesővel jutalmazott Schindler listája című filmjének keletkezésébe is beavatják az érdeklődőket.

Révész Sándor: A miniszterelnök dadog, de nem ez a baj vele
Újra lesz Norvég Civil Alap, 20 millió eurót osztanak szét a kormányt megkerülve a hazai civilek között
Kétpárti parlament jöhet, Fidesz-többséggel – számolta ki a Magyar Társadalomkutató
Por és Carson Coma: ilyen volt az utolsó Kolorádó második napja – fotók
Több egykori sportoló pedofíliával vádolja az „úszópápát”, Hosszú Katinka szerint a döntéshozói pozícióban lévő áldozatok hallgatnak
Rainer-Micsinyei Nóra: Varga Judit szerelmes és asztalos
Megszabadulna Magyar Pétertől a miniszterelnök politikai igazgatója
Orbán Balázs egész Magyarország nevében óhajtotta ezt, és azzal biztatott, hogy Varga Juditnak sikerült.