Karácsony Gergely a valaha volt legnagyobb Pride-on: Ezen a napon Budapest Európa fővárosává vált – élő közvetítés a büszkeség napjáról
Kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A HVG élő közvetítése.
Hatvanhét évesen elhunyt Henning Mankell svéd krimiíró, a Wallander nyomozóról írt könyvek szerzője.
A müncheni Hanser Verlag hétfői közlése szerint Mankell kora reggel súlyos rákbetegsége következtében halt meg Göteborgban. A svéd szerző Kurt Wallander nyomozóról írt krimijeivel várt ismertté. Utolsóként megjelent, személyes hangvételű kötetében betegségéről és a 2014-es diagnózis utáni életéről számolt be.
Krimijei mellett számos színdarabot és gyermekkönyvet írt, 1996-ban megkapta az Astrid Lindgren-díjat, amelyet a gyermekirodalom területén osztanak ki. Az egyik legsikeresebb svéd szerző, regényeit szerte a világban 40 millió példányban adták el, Wallander-krimisorozatát 40 nyelvre fordították le.
Kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A HVG élő közvetítése.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Videóban üzent az esemény helyszínéről.
A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg a Pride-ról, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.