Nem kedveli a kövéreket? Valószínűleg előítéletesnek nevelték
Már egészen kis korunkban megtanuljuk a stigmatizációt.
A HVG Extra Pszichológia negyedévente megjelenő női magazin - tematikus lapszámaiban olyan érdekes és informatív témákkal foglalkozik, amelyek nap mint nap felbukkannak életünkben. A magas színvonalú, szórakoztató magazin igényes tartalmával legalapvetőbb élethelyzeteink nehézségeire kínál megoldási alternatívákat.
Már egészen kis korunkban megtanuljuk a stigmatizációt.
A 20. század közepétől közgazdászok és pszichológusok sora igyekszik feltérképezni választásaink mechanizmusait. Vajon van legjobb döntés? És ha igen, melyik az?
Nem kellenek nagy csodák, a kicsikkel is beérjük, és néha a kicsik is nagyok.
A pszichológusok régóta tudják, miért is szeretünk a sikeres csoporthoz tartozni.
Párkapcsolatainkban rendszerint újraélünk nem tudatos, korai életkorunkban elfojtott késztetéseket, érzelmi sérüléseket, amelyekhez partnerünknek nem sok köze van. A harmóniához vezető út első lépése, hogy mindketten szembenézzünk gyermekkorunkból hozott pozitív és negatív élményeinkkel. L. Stipkovits Erika pszichológus írása.
Hosszú Katinka a londoni olimpia kudarca után tudatosan építette fel magát mentális, pszichológiai szempontból is. Ha valaki, ő biztosan hisz a változásban – és ezt az eredményei is igazolják. Nagy Gyöngyi pszichológus írása.
Amit a tapasztaltak tudnak, azt vizsgálat is bizonyította.
Egy kis úszáspszichológia. Nagy Gyöngyi pszichológus írása.
Van néhány belföldi ötletünk – mindannyian jól járunk majd.
Mindezt kis zászlócskákkal fejezték ki.
Mit jelent valójában a "hazai pálya" a sportban? Nyomasztja vagy hajtja a sportolót? Faludi Viktória tanácsadó szakpszichológus, sportkonzultáns írása két nappal a vizes vb kezdete előtt.
A betegek másképp dolgozzák fel a társas ingereket.
Mennyire jellemző a „tünetváltás”, legyen szó alkoholizmusról, drogfüggésről vagy bármilyen más kóros szenvedélyről? És hogy lehet belőle kigyógyulni? Rácz József addiktológus, egyetemi tanár cikke.
Játszótéren mobilon netező anyuka. Családi ebéd közben telefonáló apuka. Nem tesz jót a szülő-gyerek kapcsolatnak, sőt.
A rangos Nature kiadó folyóiratában publikált magyar kutatás szerint igenis ki tudunk törni a szokások börtönéből.
Mi köze Stanley Milgram híres áramütéses kísérletének a tiszazugi arzénes asszonyokhoz? Ez is kiderül abból a most megjelent tudományos kötetből, amely a pszichológiai szempontokat is mérlegelve feltárja, amit az évszázaddal ezelőtti bűnügyről tudni lehet.
Vagy éppen ön az? Hogyan hozzunk létre mindezek ellenére viszonylag normális keretek között működő családot?
Szájunk és szemhéjünk alakjának meglepően fontos szerepe van.
Egyre több kutató foglalkozik a szociális hálózatoknak azzal a speciális formájával, amely a szexuális viszonyba keveredett partnerek „térképét” rajzolja fel. Az efféle kutatásból sokat lehet megtudni a nemi úton terjedő betegségek elharapózásáról, illetve a segíthet a megelőzésben is.
Egy kutatás annak is a nyomába eredt, miért hajlamosabbak rá egyesek.