Önnek is elege van abból, ahogy egymással bánunk?
Akkor ezt a programot önnek találták ki.
A HVG Extra Pszichológia negyedévente megjelenő női magazin - tematikus lapszámaiban olyan érdekes és informatív témákkal foglalkozik, amelyek nap mint nap felbukkannak életünkben. A magas színvonalú, szórakoztató magazin igényes tartalmával legalapvetőbb élethelyzeteink nehézségeire kínál megoldási alternatívákat.
Akkor ezt a programot önnek találták ki.
A tanulás hiányán kívül sok oka lehet annak, ha a gyerek az év végén gyenge jegyeket hoz haza. Mit tegyen, és ne tegyen a szülő? Deliága Éva gyermekpszichológus cikke.
Hogyan nyerhetünk csatát a stresszel, a félelmeinkkel, a belső rémtörténeteket gyártó elménkkel szemben? Például a mindfulness, azaz a tudatos jelenlét gyakorlatával.
A legtöbben vágyunk az élményre: egy nap meglátunk valakit, és azonnal érezzük, hogy az illető magával ragadta a szívünket. Van ebben valami megkérdőjelezhetetlen, valami zsigeri. Almási Kitti pszichológus cikke.
Miért van az, hogy sok ember mókuskerékben éli az életét, akaratától függetlenül újra és újra hasonló helyzetbe kerül, míg mások tanulnak a tapasztalataikból, és képesek továbblépni? Hogy lehet, hogy egyesek elakadnak, míg mások a kezükbe veszik sorsuk irányítását?
Mások a társadalmi elvárások, mint a nőknél.
Ma a mindfulness az orvostudomány egyik legintenzívebben kutatott témája. Egyre több a tudományos bizonyíték, amely alátámasztja azt a több ezer éves tapasztalatot, hogy a meditáció jót tesz testnek-léleknek és igen alkalmas a mindfulness gyakorlására.
Jó dolog a carpe diem, de csak akkor igazán pozitív hatású, ha elhelyezhető a személyes történelmi idősíkba. Ha a jelen mellett megjelenik a múlt és a jövő is.
Kötődési kapacitásunk véges.
Még fel sem ocsúdott a szülő, hogy kisgyerekéből kamasz lett, máris szembe kell néznie azzal, hogy a pénz értékét felfogni nem tudó gyermeknek súlyos anyagi vágyai vannak. Deliága Éva gyermekpszichológus írása.
Elsősorban evolúciós okai vannak az ízlésnek, annak meg genetikai, hogy sokan minden erőfeszítés ellenére sem nyerik el a vágyott alakot. Bereczkei Tamás evolúciós pszichológus professzor cikke.
Bűnt, bűnhődést, bosszút vizsgáltak amerikai kutatók.
Világszerte nagy divatja van a visszaemlékezéseknek, különösen az ezredforduló óta se szeri, se száma a megjelent élettörténeteknek.
A képzelt riportot a jelen Tolsztojával Cserna-Szabó András író készítette.
A páciensek meglepő módon a játék- és drogfüggőkhöz hasonló eredményeket értek el.
A határvonal szerencsére jól látható az életünkben. Bányai-Nagy Henriett pszichológus, egyetemi adjunktus írása.
Magyarországon is igen népszerű A Titok című könyv, mely áltudományos fejtegetéssel toborozza az univerzum rezgéseiben hívőket. Nem naiv balgaságról van szó: az elmélet kifejezetten ártalmas és bántó lehet.
A lelkünk mélyén azonban igazak vagyunk.
Három anyák napi történet arról, hogy megszületésünk élményét magunkkal visszük. S ha ez traumatikus volt, rajtunk áll, hogy feldolgozzuk, és a helyére tegyük, hogy ne gátoljon minket a továbbhaladásban. Orosz Katalin pszichológus írása.
Az önismeret rögös, de dicsőséges útjának egyik állomása lehet.