A bajnokság első és második helyezettje is kiesett a Magyar Kupából.

A Ferencváros–Mol Fehérvár volt a Magyar Kupa legerősebb meccse a legjobb nyolc közé jutásért. A Fehérvár tizenegyesből a meccs nyolcadik percében megszerezte a vezetést, és ugyan egy öngóllal szinte rögtön döntetlen lett ez után, még a félidő vége előtt újra a fehérváriaknál volt az előny, onnan pedig már nem is változott az eredmény.

Ezen kívül még négy olyan meccs volt a nyolcba jutásért, ahol első osztályú csapatok találkoztak. Az Újpest némi meglepetésre 2-1-re győzött Felcsúton, tehát a bajnokság első két helyezettje kiesett a kupából. A Budafok Pakson nyert 4-2-re, úgy, hogy kétszer jött vissza hátrányból, Zalaegerszeg kettős emberelőnyben 1-1 után a hosszabbításban rúgott még egy gólt a Kispestnek, a Mezőkövesd pedig még kedden győzte le 2-0-ra a Diósgyőrt.

A Kisvárda a másodosztályú Haladás otthonában nyert 1-0-ra, az MTK pedig a mezőny egyetlen eddig talpon maradt harmadosztályú csapata, a Tállya vendégeként győzött 4-1-re. Egyetlen másodosztályú csapatként a Debrecen jutott a nyolc közé, a szintén NB II.-es Siófokot a 121. percben lőtt góllal verték meg emberhátrányban.

A márciusi negyeddöntők párosításai így: Mezőkövesd–Újpest, Kisvárda–Zalaegerszeg, Debrecen–MTK, Fehérvár–Budafok.