Óriási a hangulat Kölnben, elindultak a magyar szurkolók a stadionhoz – videók

Több mint tízezer magyar szurkoló támogatására számíthat a magyar válogatott a szombat délutáni mérkőzésen.

  • hvg.hu hvg.hu
Óriási a hangulat Kölnben, elindultak a magyar szurkolók a stadionhoz – videók

FOCI-EB 2024

A magyar labdarúgó-válogatott zsinórban harmadszorra jutott ki az Európa-bajnokságra. Marco Rossi együttese az A jelű négyesben kapott helyet a házigazda Németország, Svájc és Skócia mellett. Kövesse velünk a kontinenstornát, a legfontosabb hírekről cikksorozatunkból értesülhet!

A magyar szurkolók 10 óra óta gyülekeztek egy kölni szurkolói zónában, ahonnan kora délután együtt indultak el a 15 órakor kezdődő Magyarország-Svájc mérkőzés helyszínére, a RheinEnergieStadionba.

A helyszínen tartózkodó kollégáink beszámolói szerint a drukkerek rendőri biztosítás mellett, de jó hangulatban, szurkolói dalokat énekelve keltek útra, 12.45-re pedig az utolsó magyar is elhagyta a szurkolói zónát. A vonuló tömegben feltűnt két válogatott jégkorongozónk, Sofron István és Sárpátki Tamás, Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke és testvére, Gyulai Márton, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség sportigazgatója, valamint Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója is.

Később Torghelle Sándor korábbi válogatott labdarúgó is csatlakozott a vonuláshoz, őt hangos „Szervusz, Sanyi”-val köszöntötték a szurkolók.

A kölni hangulatba az alábbi videókon keresztül kóstolhat bele:

(Nyitókép forrása: MLSZ / X)