Jócskán felpörgette a fogadásokat az idei sportnyár – utánajártunk, hány gyerek csúszhatott rá a szerencsejátékokra

12 perc

2024.08.29. 13:45

2024.10.16. 13:49

Taroltak a foci-Eb és az olimpia alatt az itthon engedéllyel működő szerencsejátékos cégek, és minden bizonnyal nagyot robbantottak az illegálisan működő, de könnyen elérhető, betilthatatlan streamelős-fogadós sportoldalak is. A nagy rendezvények alatt a fiatalok, gyerekek is nagyobb arányban vágnak bele a sportfogadásba, a függővé válás épp a serdülőket fenyegeti a leginkább.

Minden nagy sportesemény idején megugrik a szerencsejátékosok száma, és a bukszák is jobban megnyílnak ilyenkor – a sima sportszezonokhoz képest többen fogadnak ilyenkor, nagyobb tétekkel. Idén nyáron volt foci-Eb és olimpia is, ezek alatt a magyarok, ahogy várható volt, többen, többször és nagyobb pénzekkel játszottak.

Ilyenkor mindig kérdés, hogy a nagy sportláz közepette felbuzdulók, az új játékosok közül hányan ragadnak meg a szerencsejátékok bűvöletében, válnak rendszeres sportfogadóvá, akár kezdenek el egyéb szerencsejátékokkal is játszani. Még fontosabb kérdés, hogy közülük – vagy a már eleve játékosok közül – ki csúszik meg, és válik egészséges játékosból függővé. Pláne fontos, hogy mi történik a fiatalokkal, főként a 18 év alattiakkal, akiknek törvényileg tilos lenne ilyesmiben részt venniük – de még soha, senkinek sem sikerült őket valóban letiltani a játékról.

A szerencsejátékos cégek nem, vagy csak nagyon korlátozottan adnak ki adatokat a játékosaikról, ráadásul simán elérhető egy sor, itthon illegális fogadási oldal is, ami csak tovább bonyolítja a helyzetet. Alább a két, törvényesen működő társaság segítségével összeszedjük, hogy alakult a magyarországi szerencsejátékozás a nyáron, különösen a párizsi olimpia idején, körüljárjuk, mi olvasható ki az adataikból, majd egy addiktológus szakértő elmagyarázza, miért áldatlan a fennálló helyzet, különösen a gyerekekre nézve.

Fogadós nyár