Amiben az olasz fasiszták lekörözték a német nácikat: százéves az első autópálya
Csak mítosz, hogy Hitler találta ki az autópályákat. Az első egy kis sztráda volt a festői olasz tavak között.
Csak mítosz, hogy Hitler találta ki az autópályákat. Az első egy kis sztráda volt a festői olasz tavak között.
A sejtések közül most valószínűbbnek tűnik, hogy külön robbanószert csempésztek a személyhívókba.
A rettegett vírusfertőzés világméretű legyőzése már nagyon közelinek látszik, de mindig közbejön valami.
Még keresik annak a módját, hogyan kellene biztonságosabban összevarrni a méh falát egy császármetszés után, mert a rossz hegesedés többféle bajt is okozhat, vérzéstől az életveszélyes terhességig. A rendellenességnek már nevet is adtak, a WHO nemrég külön betegségnek nyilvánította.
A tudomány és a technológia megrendszabályozása nem megy könnyen az USA-ban, de nem kizárt, hogy Donald Trump – ha másodszor is elnök lenne – újult erővel próbálná meg. Úgy tűnik, Kamala Harris nagyobb barátja a tudósoknak és a fejlesztőknek.
Kétszáz éves az a játék, amelynek mai változatait is alkalmazzák a katonai felsőoktatásban és tervezésben. Igaz, az eredmények nem feltétlenül pontosak; ez derült ki az ukrajnai háborúban is.
Valójában nincs maradéktalanul igazságos rangsor, de két amerikai szakértő most megpróbált a lehető legközelebb jutni hozzá. Az ő módszerük alapján a magyar sportolók több érmet szereztek az olimpián, mint amennyi „járt volna“.
Sok emberéletet menthetnek meg, de gyerekbetegségeik, tévedéseik révén egyúttal bosszúságot is okozhatnak azok az autós okosságok, amelyeket az EU most tett kötelezővé.
Hasonlít a földrengésre: tragikus következményei lehetnek, de nem tudni, hogy mikor. Addig pedig nem mindenki gondol a megelőzésre, védekezésre. A geomágneses viharokra a napfolttevékenység mostani újabb maximuma közben megint érdemes figyelni, bár eddig csak annyi történt, hogy amerikai gazdálkodóknak le kellett állniuk a vetéssel.
Már a legutóbbi, tokiói világverseny is aggasztó esetekkel járt, és ezúttal is veszélyes lehet a hőség a versenyzőkre és a szervezőkre is.
A gyerekek, az idős emberek és a háziállatok is nagyon hamar életveszélybe kerülnek a parkolás közben felforrósodó autókban. A budapesti rendőrség is cselekvésre biztatja a vészhelyzetek szemtanúit.
Gyártása egyre fejlettebb, de nagyon kevés helyen kapható, és nem látszik egyértelműen a környezetvédelmi hatása. A magyar kormány az EU-ban az elsők között hozna törvényt a hagyományos hústermelés védelmére. Van oka ezt a műhústól félteni? És mi van a mesterséges egérhússal?
Hétköznapi fecninek látszott, de kiderült, hogy a gyermek Jézus történetének eddig ismert legkorábbi leiratából egy töredék. Az egyik megfejtőt, Berkes Lajos papirológust, a berlini Humboldt Egyetem munkatársát kérdeztük a kicsi Krisztus különös eseteiről és a papiruszolvasás buktatóiról.
Kilenc öngól született már a most zajló foci-Eb-n. Hogyan hat ez a játékosokra? Egy különös német felmérést tesz aktuálissá az öngóláradat, amelynek megállapításairól sportpszichológust kérdeztünk.
Az átlagember szervezetébe egy becslés szerint hetente egy bankkártyányi műanyag kerül apró részecskék formájában. A hatás egyelőre felmérhetetlen, de erősödik a gyanú, hogy egyebek mellett a nemzőképesség is kárát láthatja ennek.
Sokan tekintik családtagnak az autót, de kevesen gondolnak arra, hogy pletykálni is tud. Az újabb modellekbe épített mobilinternet hasznos, de adatvédelmi kérdéseket is felvet.
Saját mozi a felhők fölött? Ez is várható, de az utastér körüli újítások idei versenyén Hamburgban a takarékosság, a biztonság és a környezetvédelem nem annyira látványos, mint inkább fontos újításai nyertek több díjat.
Turbulencia miatt szörnyethalni egy repülőn? Az e heti eset nem példátlan, de nagyon ritka. A megelőzés technikájával egyelőre csak kísérleteznek. Közben a klímaváltozás súlyosbíthatja a kilátásokat.
Egyre inkább a mesterséges intelligencia gyártja és terjeszti az álhíreket, de szerepe van a leleplezésükben is. Csak az a kérdés, hogy kardként vagy pajzsként erősebb-e.
Bár a mesés háremek nyomán a poligámia a muszlimokhoz kapcsolódhat, napjainkban más vallások hívei körében is létezik többnejűség. Hagyományosan ritka viszont a többférjűség.