Nagy Gábor






A halálos minneapolisi idegenrendészeti intézkedés Trump részéről rendben van, a tüntetők szerint viszont gyilkosság volt

Szűk hat éven belül újra tiltakozásokat gerjeszthet Minneapolis azzal, hogy a rendfenntartók intézkedésének következtében meghalt egy ember. Az afroamerikai George Floyddal szemben 2020-ban fellépő fehér rendőrt emberölésért elítélték, a háromgyerekes fehér anyát, Renée Goodot agyonlövő szövetségi ügynök fölé viszont védőpajzsot emelt a Trump-adminisztráció.


Amerikai cégek építették fel a venezuelai olajszektort, amelyet Trump most einstandol

Kibújt a szög a zsákból – bólogattak a Donald Trump tettei mögött imperialista szándékot sejtők, amikor az amerikai elnök a múlt szombati sajtóértekezletén többször is kijelentette, hogy Nicolás Maduro eltávolításával visszaszerzik azt az olajat, amit Venezuela elvett tőlük. Venezuela egykor az OPEC, a Kőolaj-exportáló Országok Szövetségének alapítója és olajnagyhatalom volt. Az olajszektort is államosították, aztán a korrupció forrásává vált.





Trump Venezuelára mért csapást, de az egész világnak üzent, hogy ne merjenek ujjat húzni vele

Donald Trump a nemzetközi jogon, az amerikai alkotmányon és törvényeken átgázolva fogta el és fosztotta meg hatalmától Nicolás Maduro venezuelai elnököt, s elmondása szerint az USA „irányítja” a latin-amerikai országot, különös tekintettel annak kivételes olajkincsére. A precíziós katonai művelettel egyben – Marco Rubio külügyminiszter szavait idézve – világossá tette, hogy bárhol, bármikor lecsaphat azokra, akik szembeszegülnek vele.


Nagy Gábor: A győzelmét veszélyben érző rezsim mindent boríthat

Arthur C. Clarke jóslatai csak részben bizonyultak túl merésznek. Európának a távolodó és kiszámíthatatlan Amerika és a közeledő Kína között kell megtalálnia a helyét. Milyen esélye, feltétele van a kódolt felfordulás után a társadalmi megbékélésnek Magyarországon? Mi várható rövid távon a magyar gazdaságban? És a választás után? Ez a Fülszöveg, az e heti HVG szubjektív ajánlója.








Beszélnünk kell Amerikáról! – Nagy Gábor a Fülkében 

Kaotikus volt a második első év és még nem vagyunk a végén. De beszélnünk kell Donald Trumpról. A mögötte lassan repedező MAGA-táborról, a megjelenő antiszemitizmusról, a politikai gyilkosságról. Az éledező demokratákról, fals reményekről. A keresztényistákról, a techoligarchiáról. És a háborúkról. Azokról, amikben az Egyesült Államok érintett, és amit még elindíthat. Az utódlásról, hiszen beindult az erőközpontok között a mozgolódás. Vendégünk Nagy Gábor, a HVG vezető szerkesztője, Világ rovatunk vezetője.