Szabó Balázs

Szabó Balázs
Hogyan szerezz befektetőt startupodnak?
 

Hogyan szerezz befektetőt startupodnak?

Az induló vállalkozások legtöbbje számára a befektető szerzés hamar aktuálissá váló kérdés, hiszen csak kevés startup üzleti modellje alkalmas arra, hogy rögtön bevételeket tudjon termelni és önerőből képes legyen nemzetközi piacokat megcélozni. Mielőtt elkezdődne a nemzetközi terjeszkedés (a startupok között csak skálázódásnak nevezik) általában megelőzi egy hosszabb fejlesztési folyamat, tesztelés, a piaci illeszkedés próbálgatása, majd a korai ügyfelek/felhasználók bázisának kiépítése.



 

"Startup vagyok, felhasználókat akarok"

A beindult startup vállalkozások esetében a sikeres tőkebevonás eredményeképpen elkezdett bővülni a csapat, az ambíciózus tervek tovább szövődtek, az ötletből termék lett, majd jött a nemzetközi piacralépés, és tapasztalat hiányában nagy volt a tanácstalanság. Az ügyfél-, felhasználószerzés egy vissza-visszatérő kihívás, amely egy globális piacra törő startup esetében tudatos és alaposan kidolgozott folyamatot igényel.


Startup: A repülőrajt fél győzelem – de honnan a kezdősebesség?
 

Startup: A repülőrajt fél győzelem – de honnan a kezdősebesség?

Az induló vállalkozások 75-80 százaléka nem éli túl az ötéves kort, nagyon fontos tehát, hogy a vállalkozók már a tudatos indulással is valamilyen módon mérsékelni tudják a kockázatot. Ebben nagyon jelentős szerepet játszhatnak a vállalkozásgyorsító (accelrator) programok, amelyek megadhatják a legalább minimálisan szükséges kezdősebességet. Szabó Balázs, az InVendor üzletfejlesztési vezetőjének a sorozata a hvg.hu-n.


Hogyan finanszírozzuk vállalkozásunkat?
 

Hogyan finanszírozzuk vállalkozásunkat?

Az induló vállalkozások mindössze csekély hányadából válik globális vállalat, ugyanakkor a kezdeti fázisban mindannyian ugyanazzal a kihívással találkoznak: milyen finanszírozással hidalják át termékük- vagy szolgáltatásuk fejlesztését és a piaci bevezetését.


Startup vagy kkv, mi a különbség?
 

Startup vagy kkv, mi a különbség?

Napjainkban az induló innovatív vállalkozások (startupok) nagy népszerűségnek örvendenek, de meghatározásuk gyakran nem tisztázott, még szakmai körökben sincs egységes álláspont a definícióra. Lehet átfedés, ugyanakkor a megfeleltetés nem egyértelmű. Vállalkozásokkal, vállalkozásfinanszírozással foglalkozó cikksorozatunk első részében arra adunk választ, hogyan is viszonyul egymáshoz a kkv és a startup vállalkozás fogalma.


Startup: az ötlet nem elég, sok pénz is kell hozzá
 

Startup: az ötlet nem elég, sok pénz is kell hozzá

Innovatív vállalkozásba, vagy közismertebb nevén startupba belefogni napjainkban nagyon trendi, első ránézésre nem is kell hozzá nagyon más, mint egy kiváló ötlet. A finanszírozási nehézségek áthidalására persze jól jön néhány befektető és ha az alapító(k) fejében összeáll valamiféle üzleti terv szerű is, mehet is minden, mint a karikacsapás. Hát, sajnos ez nem teljesen így működik, a vártnál sokkal több nyüglődéssel járhat egy startup sikeres beindítása, és a vártnál sokkal több pénz is kellhet az induláshoz és a piacszerzéshez.