szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Számszerűsíteni akarja gondolatainkat és tetteinket az AFOSR, az amerikai légierő tudományos kutatóirodája - írja a Wired hadiblogja, a Danger Room. A kormányszervezet most felhívást tett közzé: keresi azon kutatókat, akik ezen témában tudnák előrelendíteni a katonai kutatásokat.


Az AFOSR célja az, hogy matematikai modellekkel ábrázolhassák az emberi figyelmet, emlékezetet, kategorizálást, érvelést, problémamegoldást, tanulást, a motivációt, valamint a döntéshozatali folyamatot, ugyanis számítógépes algoritmusokkal akarják megfogalmazni agyunkat, illetve elménket. Mindezek mellett további modelleket akarnak arra felépíteni, hogy megérthessék az egyes demográfiai csoportok közti viszonyokat, az egyes földrajzi csoportok közti versengést, valamint a kulturális különbségeket, mindezt pedig azért, hogy valószerűen tudják modellezni az online információs hadviselést, adta hírül a Danger Room.

A híradások szerint az iroda egy másik projektet is beindított, amely a természet hadviselésre fordítható legjobb találmányait kívánja leutánozni, a hivatalos szövegekből ítélve az AFOSR főként az új típusú anyagok, valamint a jelenlegieknél sokkal érzékenyebb és pontosabb szenzorok iránt érdeklődik.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Macskánál okosabb gépet fejlesztenek Amerikában

Az emberi agy működési mechanizmusát leképező számítógépet fejleszt az amerikai védelmi minisztérium támogatásával az IBM. A Pentagon fejlesztési ügynöksége, a Darpa ötmillió dollárral támogatja a kutatási programot, amelyben az IBM mellett öt egyetem is részt vesz.

hvg.hu Tech

A NASA az űrben teszteli az antibiotikumok működését

Ha rá vagyunk szorulva az antibiotikumokra, még otthonunk melegében sem érezhetjük túl jól magunkat. Azonban a világűrben tör ránk a betegség, még abban sem lehetünk biztosak, hogy a bevált medicinák ugyanazt a hatást fejtik ki, mint a Földön. Az amerikai űrügynökség ezért egy kisméretű műhold segítségével vizsgálja, hogy mire számíthatnak a beteg asztronauták.