A Google a kiszállításba is beszáll

Ezentúl nem csak keresni lehet termékeket a Google-lal: a cég a csomagok kiszállítását is felveszi a szolgáltatáscsomagjába. Úgy tűnik, komoly konkurenst kap az Amazon Prime.

  • hvg.hu hvg.hu
A Google a kiszállításba is beszáll

Expressz-rendelések kiszállítása olcsón, havidíjért – ez a Google új koncepciója a Wall Street Journal híre alapján. A keresővel tehát nem csak a termékekről lehet az interneten információkat beszerezni, de magát az árut is meg lehet rendelni majd az Egyesült Államokban. Az Amazon hasonló megoldásáért, a Prime szolgáltatáscsomagért 79 dolláros éves díjat fizetnek az ügyfelek – ezért többek között 24 órán belül garantáltan megkapják a megrendelt árut.

A Wall Street Journal úgy tudja, hogy a keresőcég többek között a Macy, a Gap és az OfficeMax cégekkel tárgyal, melyek termékeit a UPS szállítaná ki.

Hivatalosan a cég nem jelentett be új szolgáltatást, de a Macy megerősítette a Wall Street Journal információját, valóban tárgyalnak a Google-lal, bár döntés még nem született.

A Wall Street Journal-információk szerint a szolgáltatás 2012-ben indulhat, kezdetben kísérleti jelleggel San Franciscóban és környékén.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.