Kutatók, tudósok Facebookja

Bár a legnagyobb közösségi oldalon is kicserélhetik, megoszthatják ötleteiket, publikációikat a tudósok, kutatók, nem feltétlenül ez a legjobb terepe a közös tudományos munkának, az akár kontinenseken átívelő együttgondolkodásnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Kutatók, tudósok Facebookja

Ezért is született meg a ResearchGate, amit csak a kutatók Facebookjaként emlegetnek. Bár kevéssé ismert közösségről van szó, azért nagyjából 1,4 millióan csatlakoztak hozzá, s bárki, bármikor rövid ingyenes regisztráció után taggá válhat.

Miről szól a ResearchGate és hogyan működik? A techline.hu cikkéből kiderül.

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.