Már megvan a taxistüntetés egyik következménye: féláron van ma az Uber

Miközben a taxisok ismét Budapest közlekedését megzavaró tiltakozó menetet szerveztek, az Uber ügyes választ talált az akcióra.

  • hvg.hu hvg.hu
Már megvan a taxistüntetés egyik következménye: féláron van ma az Uber

Ne blokkold Budapestet, tarts mozgásban a fővárost – ilyen üzenetekkel szóra meg ma reggel az Uber a közösségi médiát és a felhasználók e-mail-fiókjait.

Ez utóbbi konkrét kedvezményt jelent: mivel ma a budapesti közlekedésben fennakadásokra lehet számítani, ezért az Uberrel 8:30 és 15 óra között fél áron számlázzák csak az utazást – derül ki a hírlevélből.

Emlékezetes: a taxisok januári tüntetése jókora löketet adott az Ubernek, hirtelen megugrott az olcsóbb taxizást biztosító alkalmazást letöltők száma.

Ha máskor is tudni szeretne az Uber újdonságairól, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Kőszeg Ferenc a HVG-nek: „Úgy éreztem, hogy ha botra támaszkodva és hajlott háttal is, de ott a helyem a menetben”

Kőszeg Ferenc a HVG-nek: „Úgy éreztem, hogy ha botra támaszkodva és hajlott háttal is, de ott a helyem a menetben”

Nem elsőprideozó, szinte minden eddigi felvonuláson is ott volt Kőszeg Ferenc, ám a legendás ellenzéki a HVG-nek azt mondta, most „több százezren voltunk, akik azt üzentük a NER-nek, hogy a társadalomnak elege van az uszításból, a fenyegetésből, a hatalmi arroganciából”. Kőszeg Ferencet a jövő évi választásokról és a Fidesz trükkjeiről is kérdeztük.