Szemünk mozgásával irányítható a Windows 8

A billentyűzet már a múlté – legalábbis így vélekedik a Sved Tobii.

  • techline.hu techline.hu
Szemünk mozgásával irányítható a Windows 8

A billentyűzet már a múlté – legalábbis így vélekedik a Sved Tobii. Legújabb termékük, a magyarul kicsit mókásan hangzó „szem-vezérlő” (eye-controller) a „Gaze” (bámulás) névre hallgat.

 A vezérlő lényege természetesen annyi, hogy nincs szükség kezeinkre, egérre vagy billentyűzetre: a számítógépet teljes egészében szemünk mozgásával irányítjuk. A bemutató videóban egy Lenovo laptopon futó Windows 8-at használnak a Gaze bemutatására, a fejlesztők elmondása szerint az egeret 1inch pontossággal tudja irányítani a felhasználó, csak a szemét mozgatva. A Gaze egyelőre erre képes  – az egér mozgatása, valamint klikkelés. Komolyabb Excel táblák szerkesztéséhez továbbra is a billentyűzetet ajánljuk. 

Titokban kipróbálta a sóskúti akkufeldolgozót az Andrada: ömlött a fekete por

Titokban kipróbálta a sóskúti akkufeldolgozót az Andrada: ömlött a fekete por

Bár hivatalos próbaüzemről szó sem lehetett a szlovén Andrada akkuhulladék-hasznosító üzemében, a sóskúti telephelyen már tavaly nyáron bekapcsolták teszt jelleggel a nagy nehézségek árán összeszerelt gépsort. A birtokunkba került fotók és videók, valamint belső források elmondása alapján a próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér: a zárt és tiszta rendszer helyett ömlött a grafitot tartalmazó por az üzem gépeiből.