Húsz gyilkosságot vallott be az "igazságszérum" hatására

Húsz gyilkosságot vallott be egy feltételezett indiai sorozatgyilkos "igazságszérum" hatása alatt - számolt be egy indiai televízió rendőrségi forrásokra hivatkozva.

  • MTI MTI
Húsz gyilkosságot vallott be az

Az indiai NDTV híradása szerint a 36 éves férfi a kihallgatáson húsz, Mumbaiban (korábbi nevén Bombay) elkövetett gyilkosságról kijelentette, hogy ő volt a tettes. Azt is mondta, hogy "pszichopata" és "szereti a vér színét". Hozzátette, hogy áldozatait - akiket előbb leütött, majd agyonszúrt - főleg szegények és hajléktalanok közül választotta ki, mert esetükben a rendőrség nem folytat olyan alapos nyomozást.

A gyanúsítottnak nátrium-pentothalt adtak be kihallgatása előtt. A szer használata vitatott, Indiában a segítségével nyert információkat nem lehet bírósági tárgyaláson bizonyítékként felhasználni.

A szervezetbe jutva a vegyület befolyásolja az ítélőképességet és a koncentrációképességet, és gátlástalan közlékenységet vált ki.