Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a Világliga nyolcas döntőjében a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely kedden, a B csoport nyitótalálkozóján 15-8-ra verte az ausztrál csapatot.

A bemutatkozó mérkőzésen Kemény Dénes szövetségi kapitány a berlini bő keretből Baksát, Benedeket, a hátfájással bajlódó Varga Dénest és Hárai Balázst pihentette.

Birosék gyorsan olyan előnyt szereztek, amely lelohasztotta az ausztrálok reményeit, lehetett érezni, hogy 3-0 után már maguk sem hisznek abban, hogy meglepetésre lehetnek képesek. A magyar csapat 10-2-re, 13-4-re és 15-5-re vezetett, ám ekkor hagyta kicsit lélegzethez jutni az ausztrálokat, akik éltek is a lehetőséggel.

A "Kemény-legények" közül a három találatig jutó Kiss Gergely, valamint a két gólja mellett társait fényűzően kiszolgáló Madaras Norbert emelkedett ki. A kaput az első két negyedben Szécsi, a mérkőzés második felében Nagy Viktor védte, mindketten jól teljesítettek. Az egyébként szintén nagyon jól játszó, háromgólos Molnár Tamást a harmadik negyedben cserével, végleg kiállították.

"Könnyebb lett a vártnál, ugyanakkor volt néhány figyelmetlenség, de tízgólos előny után ez érthető. Holnap sokkal nehezebb dolgunk lesz a németek ellen"  - foglalta össze véleményét közvetlenül a mérkőzés befejezése után Kemény Dénes.

MTI/hvg.hu Itthon

Vízilabda Világliga: győzelem a horvátok ellen

A keddi barátságos meccs döntetlenje után szombaton legyőzte az olimpiai bajnoki címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott az idei világbajnok horvátokat a Világliga-selejtező európai 2. csoportjában, a margitszigeti Hajós Alfréd uszodában.