Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A négy hónapja szomáliai kalózok fogságában levő ukrán Ariana teherhajó elkeseredett legénysége a váltságdíjról folyó egyezkedés felgyorsítását ésegy súlyos beteg matróz azonnali kimenekítését kérte vasárnap.
"Kimerültek vagyunk és kétségbeesettek! Nagyon kérjük a hajó tulajdonosait, hogy komolyan kezdjenek el tárgyalni a váltságdíjról a kalózokkal" - mondta a hajó kapitánya, akit műholdas telefonsegítségével ért el az Ecoterra International nevű, kenyai székhelyű nem kormányzati szervezet, amely figyelemmel kíséri a Szomáliához közeli vizeken zajló kalóztevékenységet.
A kapitány elmondása szerint már csak néhány napra elegendő ivóvizük van a hajón, amely jelenleg a nyílt tengeren, a szomáliai partoktól 50 tengeri mérföldnyire tartózkodik. A 24 fős ukrán legénység egyik tagja, egy fiatal nő súlyos nőgyógyászati betegségben szenved, a hírek szerint állapota életveszélyessé válhat, ha nem kap sürgős orvosi segítséget.
A kalózok elzárkóztak attól, hogy a beteg matrózt elengedjék vagy a sorsáról külön tárgyalásokat kezdjenek. A fogva tartók vezetője bizonyos Mohammed Abdi, aki állítólag ötmillió dollárváltságdíjat követelt a teherhajó szabadságáért cserébe.
Az Arianát május 2-án kerítették hatalmukba a tengeri rablók az Indiai-óceánon, a Seychelles-szigetektől 250 tengeri mérföldre délnyugatra. Az All Oceans brit vállalat tulajdonában álló teherhajóBrazíliából tartott a Közel-Keletre 10 ezer tonnás szójarakománnyal a fedélzetén. Néhány nappal az Ariana elfogása után a kalózok váltságdíjat követeltek és az All Oceans állítólag meg is kezdte az alkudozást, de azóta a tárgyalások holtpontra jutottak.
Az Ecoterra adatai szerint szomáliai kalózok jelenleg hat hajót és 120 matrózt tartanak fogva. A kalózok februárban 3,2 millió dolláros váltságdíj fejében engedték szabadon a harckocsikat szállító Faina ukrán teherhajót, amelyet még tavaly szeptemberben foglaltak el.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.