Nem robbant a reptéren a gyanús csomag

Ártalmatlannak bizonyult az a gyanús csomag, ami miatt kiürítették a második legnagyobb norvég város, Bergen repülőterét kedden.

  • MTI MTI
Nem robbant a reptéren a gyanús csomag

A reptéri dolgozóknak a táska átvilágításakor tűnt fel az egyik csomagban egy gyanús tárgy, amelyet robbanószerkezetnek véltek. 

A repülőteret pár órára teljesen lezárták, és oslói bombaszakértőket is a helyszínre hívtak, mielőtt kiderült, a táska a védelmi minisztérium egyik munkatársáé, a gyanús tárgy pedig egy katonai gyakorlat eszköze. A tárca előzetesen nem tájékoztatta a repülőteret arról, hogy egy ilyen, egy robbanószerkezethez hasonló tárgyat tartalmazó táskát szeretnének légi poggyászban szállítani.

Az incidens néhány száz utast érintett. A reptér szóvivője szerint mindent megtesznek, hogy a forgalom mihamarabb helyre álljon.