Cohn-Benditék nagyobb sallert adnának Orbánéknak

Az Európai Bizottság kedden elindított három kötelezettségszegési eljárásában kifogásolt jogszabályok mellett további "aggasztó" magyarországi jogszabályokkal is foglalkoznia kellene - reagált az EB keddi döntésére az Európai Parlament Daniel Cohn-Bendit vezette zöld frakciója.

  • hvg.hu hvg.hu
Cohn-Benditék nagyobb sallert adnának Orbánéknak

Az EP zöld frakciója üdvözölte az EB keddi döntését, amellyel három kötelezettségszegési eljárást indított a jegybankot, az igazságügyi rendszert és az adatvédelmi hatóságot érintő magyar törvények miatt - írta közleményében a zöld képviselőcsoport. A frakció azonban aggodalmát fejezte ki, hogy az EB döntése nem érintett több más olyan "aggasztó" jogszabályt, amely szintén magában foglalja a demokrácia lenyesegetését Magyarországon.

Daniel Cohn-Bendit
AP / Thierry Monasse

"A bizottság szűk fókuszával elmulasztja a lényeget. Az EU-nak erőteljesebb védelmébe kell vennie azokat az értékeket, amelyekre alapították és meg kell akadályoznia a demokráciától való eltávolodást Magyarországon, amely teljes mértékben szembenáll a polgárai és a gazdasága érdekeivel. A zöld frakció már korábban kezdeményezte, hogy az uniós szerződés 7. cikkelye alapján induljon vizsgálat annak megállapítására, hogy Magyarország megszegi-e az unió alapvető szabályait" - idézi a közlemény Daniel Cohn-Bendit társ-frakcióvezetőt.

Cohn-Bendit, aki korábban már több alkalommal is hevesen bírálta az Orbán-kormány intézkedéseit, hozzátette, hogy a zöld frakció a szerdai EP-ülésen tovább követeli majd a 7. cikkelyen alapuló vizsgálat megindítását. "De még mindig nem késő Magyarországnak, hogy irányt váltson, és ezt a zöldek fel is vetik majd Orbán Viktornak a holnapi EP-vitában" - tette hozzá.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.