Dél-Anglia egyes részein sárga figyelmeztetés van érvényben a zivatarok miatt, miután a Debi vihar szélsőséges időjárást hozott az Egyesült Királyságba, írja a BBC. Észak-Angliában és Skóciában heves esőzések és széllökések pusztítottak, Walesben és Észak-Írországban pedig több mint 112 km/órás széllökéseket mértek, ezután adták ki a figyelmeztetést a déli részekre is.
A Debi vihar az Ír Köztársaságból indult, ahol korábban piros figyelmeztetés volt érvényben, és körülbelül 100 ezer otthon és vállalkozás vesztette el az áramellátást. Simon King, a BBC Weather munkatársa szerint a Debi helyi áradásokhoz vezethet, különösen Észak-Írországban és Skócia keleti részén.
A felhőszakadás és az áradás miatt egyes utakat és hidakat lezártak, de a vasúti, légi és kompjáratokon is fennakadásokat okozhat a későbbiekben. A szakértők szerint a légkör felmelegedése növeli az intenzív esőzések és viharok esélyét.
A Debi az idei évben már a negyedik névleges vihar, amely a brit területeken pusztít, az Ágnes vihar, a Babet vihar, és a Ciaran vihar is hatalmas pusztítást okozott.