Helyreigazítást kért a Blikktől a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) a lapban hétfőn megjelent cikk miatt, de a szerkesztőség szerdán néhány pontosítás mellett azt közölte, hogy cikkük alapállításai nem változtak.
|
|
Schmitt a plágiumvádat követően januárban már csak egy nyílt hazai programon vett részt, amely a rendszeres országjáró körútja volt Heves megyében, illetve egy interjút adott a Kossuth rádiónak - írja a Blikk. Februárban pedig az államfő a Debreceni Egyetemre látogatott.
A KEH hétfői válaszában azt állította, hogy a lap tévesen számolt, és az államfőnek több programja volt: míg a tavalyi évben február 18-ig tizenegy, addig idén február 18-ig tíz programja, szemben a Blikk által közölt kilenc és kettő alkalommal. A KEH helyreigazítást kért a napilaptól, amely azonban úgy látja, cikke alapállításai továbbra is érvényesek, ugyanis - mint írják - ők azt állították, hogy azok a belföldi programok fogyatkoztak meg, amelyeken bárki találkozhat az elnökkel, márpedig ezek közé nem tartoznak azok a külföldi konferenciák, és a Sándor-palotában tartott kinevezések, amelyekre a hivatal hivatkozik.
A Blikk arról is írt, hogy az államfő szombat esti, operaházi programját a KEH nem szerepeltette a programok között, amit az elnöki hivatal utóbb cáfolt. A Blikk erről szerdán azt írta, hogy cikkük péntek délelőtti elkészültekor még nem volt fenn az oldalon a program, és a hivataltól aznap 14:40-kor kapott levélben sem hívták fel figyelmüket a másnapi programra. A Blikk azt elismeri, hogy tévesen állította, hogy Debrecenben elzárták az újságírókat Schmitt Pál elől, szerintük itt is és korábban Egerben is az volt a helyzet, hogy nem engedték, hogy a sajtó kérdéseket tegyen fel az elnöknek. Egerben egyébként Schmitt ugyan nem állt ki az újságírók elé, de az Origónak megérkezésekor megállt pár másodpercre, hogy egy kérdésre válaszoljon.


Hírcsatornák
Kinyomtatom
Elküldöm
Kinyomtatom
Elküldöm
Akár plusz 10 fok is lehet ma »
Blikk: még jobban eldugja Friderikusz műsorát az RTL »
Baknak csúszott a 61-es villamos, egy utas kórházba került »











