A Ferihegyi repülőtérre kisebb-nagyobb késésekkel érkeznek a járatok nyugat-európai városokból szerdán délelőtt, de Budapestről időben szállnak fel a gépek.
Hatalmas erejű vihar söpört végig vasárnap este a Vajdaságon, az ítéletidő nagy károkat okozott.
Az utóbbi 30 év legsúlyosabb, özönvízszerű esőzéssel kísért orkánja tört rá a hétvégén Nagy-Britanniára, a Hollandián, Dánián és Svédországon átsüvítő szélvihar pedig öt áldozatot szedett.
Az olasz miniszterelnök profilját rajzolta meg cikkében a patinás brit lap. Egy diktatúra összeomolhat rövid idő alatt, ezt bizonyítja a szíriai helyzet is, írja a Der Standard. A régi világrend kifordult a sarkából, állapítja meg a Neue Zürcher Zeitung. Mivel az iráni légvédelem padlón van, a volt izraeli védelmi miniszter szerint országának és az USA-nak most kell cselekednie. A NATO európai erőinek főparancsnoka pedig azt állítja, csapást kell mérni a húszikra, mert azok iráni célok szolgálatában megbénítják a kereskedelmi forgalmat a Hormuzi-szorosban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A távozó amerikai elnök a Washington Postban arról biztosít mindenkit, hogy ma, amikor a Kongresszus megerősíti a szabad és tisztességes választás eredményét, nem kell lázadástól tartani, mint az 2021-ben történt. Vagyis a hatalomátadás ezúttal békés lesz, a rendőrség vigyáz a demokrácia citadellájára.
Orbán adott, Trump visszatér, válságban a német és a kanadai kormány, több helyütt jönnek föl az autokraták. De a pohár félig teli, ahogy a dél-koreai példa is mutatja, és nem ők az egyetlenek a világban, akik kiálltak a demokrácia mellett.
Képes lesz-e Donald Tusk erőteljesebbé és hitelesebb tenni az EU-t, kérdezi a Neue Zürcher Zeitung. Az Independent szerint Ukrajna helyesen járt el, amikor lezárta a vezetéket az orosz gáz előtt. Ha a Nyugat le akarja rövidíteni a háborút, érvényt kell szereznie az olajszankcióknak, írja a Bloomberg. A hírügynökség egy másik cikkének szerzője Kína és az Egyesült Államok együttműködésének szükségességéről, a Guardian a régi keletű orosz-kínai barátság új veszélyeiről ír. A brit lap a francia elnök hét évét is elemzi, szerinte Macron példája azt mutatja, mi történik akkor, ha a libereralizmust megfosztják az erkölcseitől és az értékeitől. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Ethan Mollick, a Wharton Egyetem tanára az MI egyik legjelentősebb és legprovokatívabb értelmezőjeként azt vizsgálja, hogyan változtathatják meg a világunkat ezek az újfajta gondolkodáshoz használható eszközök. Átfogó és optimista könyvében aktuális példákon keresztül mutatja be az üzleti életet és az oktatást alapjaiban átalakító hatásukat. Arra buzdít, hogy munkatársként, társtanárként és coachként tekintsünk a mesterséges intelligenciára, és meggyőző érvekkel támasztja alá, miért elengedhetetlen a gépekkel való együttműködés képességének elsajátítása. Szemléletmódját követve átláthatjuk az MI-ben rejlő aktuális lehetőségeket, hogy adottságait egy jobb emberi jövő megteremtésére használjuk fel. A HVG Könyvek által kiadott műből több részletet is közlünk a következőkben.
Beszélhetünk arról, hogy mit okoz a gyereknél, ha idő előtt tudja meg, hogy nincsen Mikulás, de ennél sokkal fontosabb, hogy számos család tele van kibeszéletlen traumákkal, titkokkal – mondja Szél Dávid pszichológus, aki szerint a gyerekek sokkal jobban tudják kezelni, ha hiedelmeiket megrengetik, mint azt a szülők hiszik. Mikor és hogyan tárja fel tehát a szülő a gyerekek előtt a valóságot?