Évek óta létezik a hadsereg saját metaverzuma, és használják is

2 perc

2022.05.19. 11:03

Az amerikai hadsereg a katonák és pilóták képzését is szimulált környezetben végzi el, de a repülőgépek karbantartása is hasonló felkészülést igényel.

Miközben a legtöbben csak a múlt évben hallottak először a metaverzumról, a cégek pedig most kezdtek el igazán érdeklődni a téma iránt, az amerikai hadsereg már évekkel ezelőtt is a digitális világ saját verziójának megalkotásán dolgozott – derül ki a Wired riportjából.

A lap arról ír, hogy a virtuális- és kibővített valóság, valamint az azokhoz használt szemüvegek és háromdimenziós szimulációk már jó ideje jelen vannak a hadsereg eszköztárában. Az elmúlt évtizedben például a virtuális valóság az USA pilóta- és tengerészképzésének szerves része volt.

Újfajta tankokat vet be az amerikai hadsereg, 50 kilowattos lézerfegyver lesz rajtuk

A Guardian névre keresztelt lézerrendszer már többször is bizonyította hatékonyságát: tavaly rakétákat és pilóta nélküli légi járműveket robbantott szét a földről. A fegyvert négy, guruló harci eszközre fogják rászerelni.

Ennek oka meglehetősen egyszerű: a hadifelszerelés több millió dollárba kerül, a szimulált környezetben viszont nincs meg annak a veszélye, hogy súlyos anyagi kár keletkezne. A módszer emellett azt is lehetővé teszi, hogy a technológia határait feszegessék, valamint folyamatosan javítsák a katonák emberi képességeit.

A virtuális valóságot azonban nem csak a katonák kiképzésénél használják: egy tampai kórházban például ezzel igyekeznek segíteni a veteránokat, hogy átlendítsék őket a poszttraumás stressz szindrómán.

A Pentagon mesterséges intelligenciája megmondhatja, mi fog történni

A DeepMind algoritmusa segítségével sikerült a tudósoknak előrejelzniük az emberi test szinte valamennyi fehérjéjének szerkezetét. A fejlesztés segítheti új gyógyszerek, új gyógykezelések és más alkalmazások kifejlesztésének felgyorsítását.

A Boeing a kiterjesztett valóság segítségével képzi a szerelőit, hogy azok be tudják gyakorolni a harci repülőgépek szerelését, míg a Microsoft 22 millió dolláros megbízást kapott, hogy 120 ezer darab HoloLenst szállítson le a hadseregnek.

A következő lépcsőfok, hogy a katonákat és pilótákat a mesterséges intelligencia bevonásával képzik tovább, így sokkal jobbá válhatnak, mint például a hagyományos módszerekkel kiképzett vadászpilóták.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.