A választást követő héten a Medián – a HVG és az RTL megbízásából – felmérést készített arról, hogy mik a legfőbb problémák, amelyek megoldását várja a társadalom az új kormánytól.
A kutatásból az is kiderült, hogy választók fele szerint a Fidesz a korrupció miatt vesztette el a választást.
A Tisza szavazóinak kétharmada, a kis pártok és párt nélküliek több mint egyharmada, de még a Fidesz-szavazók 18 százaléka is a korrupciót jelölte meg az Orbán-kormány bukásának fő okaként. Igaz, az utóbbi csoportból néhányan hozzátették, hogy „állítólag”.