Szlovák abszurd: egyelőre nem sikerül bevezetni az egynapos autópálya-matricát

Pedig az EU két éve döntött róla, hogy kötelező.

  • hvg.hu hvg.hu
Szlovák abszurd: egyelőre nem sikerül bevezetni az egynapos autópálya-matricát

Késik az egynapos autópálya-matrica bevezetése – jelentette be a héten a szlovák közlekedési minisztérium. A tárca szerint jogalkotási folyamat elhúzódása miatt tolódik az egynapos sztrádajegy bevezetése – írja a Parameter.sk oldal.

A Jozef Ráž-vezette minisztérium becslései szerint az év második felében válhat elérhetővé az egynapos jegy.

Az egynapos matrica bevezetését eredetileg 2024 márciusára tervezték Szlovákiában.

Ez egyébként EU-s előírás, március 25-ig be kellene vezetni minden tagállamban. Az más kérdés, hogy mennyire éri majd meg, hiszen a magyar matrica például 5150 forint egy adott napra és nem is 24 órára. Egy 10 napos matrica pedig 6400 forint.

Medián: A többség már Orbánnál alkalmasabb kormányfőnek tartja Magyart 

Medián: A többség már Orbánnál alkalmasabb kormányfőnek tartja Magyart 

Egy év alatt jelentősen romlott Orbán Viktor kormányfői alkalmasságának megítélése, Magyar Péter viszont tömegeket tudott meggyőzni arról, hogy kompetens vezetője lehetne az országnak – derül ki a HVG számára készült Medián-felmérésből. A többség tavaly még Orbánt látta alkalmasabb kormányfőnek, idén viszont már Magyart.