A rendőrök kiemelkedő számú szabálytalanságot rögzítettek Csepelen: alig kétnapnyi ellenőrzés alatt több mint 1300 gyorshajtót mértek be ugyanazon az útszakaszon, a Weiss Manfréd úton.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság közölte, hogy november 9-én a csepeli járőrök 12 órán keresztül figyelték az elhaladó autók sebességét. Ez idő alatt 800 sofőr lépte túl a megengedett 50 km/h-s korlátot, a legdurvább esetben 116 km/h-t mértek.
Egy héttel később megismételték az akciót, akkor 561 gyorshajtót rögzített a kamera. A legmagasabb érték még az előzőnél is több volt: egy autós 120 km/h-val száguldott.
A két kiugró eset összesen 312 ezer forint közigazgatási bírságot von maga után. A rendőrség jelezte: a jövőben is rendszeresen tartanak hasonló ellenőrzéseket