Babáknak való, szülőknek szól: intelligens kiságyat mutatott be a Bosch
A szenzorok, a kamerák és a mesterséges intelligencia az újszülöttek gondozásában is segíthet – gondolták a Bosch mérnökei, és elkészítettek egy okos babaágyat.
A szenzorok, a kamerák és a mesterséges intelligencia az újszülöttek gondozásában is segíthet – gondolták a Bosch mérnökei, és elkészítettek egy okos babaágyat.
Francia kutatók egy tucat önkéntes bevonásával vizsgálják a Földön, milyen hatással lehet az emberre egy hosszabb távú űrutazás.
A videójátékos eszközök piaca egyre szerteágazóbb – Japánban például már gamereknek fejlesztett ágyat is kínálnak.
A világsajtóban gyorsan híre ment, miféle intézkedéssel próbálják féken tartani a sportolókat. Csakhogy az egészből semmi nem igaz.
Már 200 ezer évvel ezelőtt is szerettek ágyban aludni az emberek – állapította meg egy nemzetközi szakemberekből álló kutatócsoport, amely alváshoz és munkához használt "fűágyak" nyomait fedezte fel a Dél-afrikai Köztársaságban lévő KwaZulu-Natal tartománybeli Border barlangban.
Megszokhattuk már, hogy a kínai Xiaomi nem ragad le az okostelefonoknál, számos eszközt próbál intelligensebbé tenni. Például a matracot is.
A főkapitányság nyomozói befejezték az ügy vizsgálatát.
Életünk legfontosabb történései az ágyhoz köthetők, a legkellemesebb élményeink és a legfájdalmasabb tapasztalataink közül is nagyon sok ott történik. Az alvás pedig az új wellness – még szép, hogy egy teljes iparág épül rá. De hogy jutottunk el a 77 ezer éves ágytól az okosmatracokig?
A Heim Pál elutasítás okozta felháborodás lépéskényszerbe hozta a hivatalosságokat is.
A héten írtuk meg, hogy Heim Pál kórház nem fogadta el az adományágyakat, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ lépett.
Legalább 200 ember jutott ideiglenes fekhelyhez a bútoráruház jóvoltából.
Ki mondta, hogy egy nyitott tetejű sportos bajor járgánnyal ne lehetne megoldani egy kisebb költözködést?
Ez az ágy minden reggel megspórol nekünk egy percet és némi energiát azzal, hogy magától beágyaz.