„Mindenki ismeri a tálibokat, úgy ölik az embereket, mint a mészárosok”
Hátrahagyott családtagjaik biztonságáért rettegnek a Németországba menekített afgánok.
Hátrahagyott családtagjaik biztonságáért rettegnek a Németországba menekített afgánok.
Az Európai Unió jövőjéről szólt volna 11 uniós vezető panelbeszélgetése a Bledi Stratégiai Fórumon, de nem kellett hozzá negyedóra, hogy Afganisztánról és a migrációról szóljon a vita. Azt mindenki elismerte, hogy a 2015-ös menekültválság kezelése hiba volt, Orbán Viktor pedig arra is válaszolt, hogy szerinte mi a politika feladata.
Aki szerint a Nyugatnak lenne módja mindenhol súlyos eszközökkel fellépni a demokráciáért és az emberi jogokért, annak elment az esze. Az, aki ezért kétszínűnek és hiteltelennek tartja a Nyugatot, közveszélyes nihilista. Vélemény.
Az orosz elnök szerint az Egyesült Államoknak "civilizált módon, finoman, és nem sietve" kellett volna segíteni Afganisztánban.
A polgármester megnyugtatta a helyieket, hogy a menekültek "nem harcosok vagy bűnözők".
A migrációs útvonalak szigorú ellenőrzését, az Afganisztánnal szomszédos államok támogatását, az unió külső határainak megvédését és a rászorulók befogadását vállalták az EU-s belügyminiszterek.
Eddig körülbelül 106, kimenekített embereket szállító repülőgép érkezett Afganisztánból a ramsteini amerikai légitámaszpontra, amely jelenleg az Egyesült Államokba tartó afgán menekültek ideiglenes tranzitállomásaként működik. A hivatalos tájékoztatás szerint kedden 13 900 menekült várta innen a továbbutazást, a következő 12 órában további 2300 ember érkezését várják. A Deutsche Welle riporterei benézhettek a színfalak mögé, és Kabulból evakuált családokkal is beszélhettek.
Afganisztán a táliboké lett, elérték a céljukat. De ami most következik, az nekik sem lesz könnyű menet: a kínaiak pénzét akarják, és ehhez meg kell birkózniuk azokkal a szélsőségesekkel, akik miatt nem mutathatják puhánynak magukat. Az aszály, az éhínség és a világjárvány csak ráadás.
Az utolsó C-17-es katonai szállítógép is elhagyta a tálibok által megszállt területet hétfőn.
Homokszem kerülhetett a gépezetbe.
„Ártatlan volt, egy zenész, aki csak szórakoztatta az embereket” – mondta a fia.
Az amerikai lap szerint a terepen lévő katonák és diplomaták bátran és profi módon végezték a dolgukat, a mentőakcióban a stratégiai és taktikai hibát a Biden-kormány követte el.
Az utolsó amerikai katonai repülőgépek is elhagyták Afganisztán területét, az Egyesült Államok azonban továbbra is segít kijutni azoknak az amerikai állampolgároknak, illetve afgánoknak, akik távozni akarnak. Körülbelül 100-200 amerikai az országban maradt.
Az amerikaiak továbbra is segítenek elhagyni Afganisztánt azoknak az amerikai állampolgároknak, akik távozni akarnak, illetve afgánoknak, akik erre jogosultak.
Azt nem fejtette ki a tálib szóvivő, hogy miért kéne bíróság elé állnia azoknak, akik előlük próbáltak elmenekülni, vagy hogy milyen ítéletre számíthatnak.
A terrorszervezet szerint hat rakétával vették célba a repteret, ebből ötöt sikerült megsemmisíteni.
Egy kisebb csapat vonult fel egy afgán tévénél, hogy „segítsék” a bemondó munkáját.
Összeomlóban az afgán bankrendszer, az emberek nemcsak, hogy nem tudják kivenni a pénzüket az automatákból, de a tálibok sem tartoznak a pénzügyi rendszer legnagyobb támogatói közé.
Korábban betiltani próbálták a tálibok az internetet, ma már propagandához és felderítéshez is ügyesen használják a közösségi oldalakat és a világháló más eszközeit.
Behesta Argand kamaszkora óta újságíró akart lenni, most elhagyta Afganisztánt, mert fél a táliboktól.