Afrikában keres szövetségeseket az orosz külügyminiszter, elsőként Egyiptomban járt
Közben a Nyugatot hibáztatja, mert az arra ösztönözte Ukrajnát, hogy „a végsőkig harcoljon” Oroszország ellen.
Közben a Nyugatot hibáztatja, mert az arra ösztönözte Ukrajnát, hogy „a végsőkig harcoljon” Oroszország ellen.
Miért nem készítik sosem ott a csokoládét, ahol a kakaóbab terem? Hogy lehet az, hogy miközben a világ kakaóbabtermésének 70 százaléka Nyugat-Afrikából származik, a barna édességnek kevesebb mint egy százaléka készül az ottani országokban, és az sem exportképes termék?
Az elmúlt évtizedben több mint 60 százalékkal nőtt az állatokról emberre átterjedt járványos megbetegedések száma Afrikában – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO), amely szerint ez aggasztó jele lehet annak, hogy a jövőben egyre több állatról emberre terjedő betegséggel nézhetünk szembe. Olyanokkal, mint például a majomhimlő, az ebola és a koronavírus.
A szén-dioxid-termelésért nem kizárólag az ember felelős; hogy a viszonyok alakulását modellezni lehessen, a természetes forrásokat is fel kell térképezni.
Példátlan élelmiszerválság fenyeget a világban, a legsebezhetőbb országok Afrikában és Ázsiában vannak. Oroszország Ukrajna elleni agressziója csak tetézi a klímaválság és a járvány okozta gondokat.
Az új pénzeszköz a Viktória-vízesés után kapta a nevét. Az ország 2009-ben felhagyott a világtörténelem egyik legsúlyosabb inflációjától sújtott zimbabwei dollárral, de az új helyi valuta sem bizonyult túl erősnek.
Afrika sok elhúzódó fegyveres harca életmóddá, kormányzati módszerré vált. Sem a lázadóknak, sem a hatalmon lévőknek nem áll érdekében, hogy ezek a lokális, de pusztító háborúk véget érjenek, miközben példa nélküli válság sújtja a kontinenst.
Hamarosan lesz elég oltás Afrikában, és ezzel rengeteg emberéletet lehet majd megmenteni. A rossz hír, hogy továbbra sem a Covid elleni vakcináról van szó, a jó hír viszont, hogy sok évtizedes hiábavaló próbálkozás után az idén megjelenik az első maláriaoltás azon a kontinensen, ahol a betegség a legtöbb áldozatot szedi.
Az orosz–ukrán háború mellett a járványok, az áradások és az aszályok is súlyos válságot idézhetnek elő Nyugat-Afrikában.
Szokatlan módon, két csúcstalálkozót is tartanak ma Brüsszelben az uniós állam- és kormányfők. Először egy informális csúcsot az orosz–ukrán konfliktusról, utána pedig az Európai Unió és az Afrikai Unió találkozik.
A szigeten ötvenezer ember kényszerült otthona elhagyására.
A kormány nem képes megakadályozni a lakosság terrorizálását, a dollármilliárdokat összerabló és -csaló nigériai szervezett bűnözés csápjai külföldre is elérnek, közben a világ egyik legszegényebb országában ketyeg a demográfiai bomba.
A kontinens déli részén, Madagaszkáron, Malawiban és Mozambikban csapott le a vihar.
Tizenöt minisztert nevezett ki Szudán kormányzatába Abdel Fattáh al-Burháni tábornok, aki a tavalyi katonai hatalomátvétel óta irányítja az országot - jelentette be az általa vezetett Átmeneti Tanács.
Az okostelefonokhoz nélkülözhetetlen a lítium, amelyből Kínában nem bányásznak eleget. Ezért Afrikában idén már a harmadik bányát vásárolják meg.
Egy török fejlesztésű, egyelőre még nem engedélyezett koronavírus elleni vakcinából ajánlott fel több millió adagot Erdogan a rászoruló afrikai országoknak.
Az omikron variáns megjelenésével került a listára tizenegy ország. Mivel már Nagy-Britanniában a helyi közösségekben terjed a koronavírus új mutációja, már nincs értelme fenntartani az utazási korlátozást.
A WHO arra figyelmeztetett, hogy a kontinens feltehetően nem fogja tudni 2024 második feléig beoltani 1,3 milliárdos népességének 70 százalékát.
Az EU külügyminiszterei tanácskoznak hétfőn Brüsszelben. A megbeszélések egyik szünetében tartott sajtótájékoztatót Szijjártó Péter, ahová a szokásoknak megfelelően ezúttal is csak a kormánypárti sajtót hívták meg.
Líbia eltitkolt, menekültek fogva tartására, terrorizálására és zsarolására használt börtöneiről írt cikket a New Yorker magazin. A lap arról ír, hogy miközben az Európai Unió milliárdokat fizet Tripolinak a menekültáradat feltartóztatásáért, az országban hatalmaskodó maffiaszerű szervezetek gátlástalanul kihasználják a jobb élet reményében odaérkező fekete-afrikaiakat. A lap újságíróit egy ízben el is rabolták helyi fegyveres bandák.