Alkotmánybíróságon támadnak a pedagógusok
Három beadvánnyal fordul az Alkotmánybírósághoz a Pedagógusok Szakszervezete; az érdekvédelmi tömörülés az alkotmánymódosítást, a különadót és az Alkotmánybíróság jogkörének szűkítését kifogásolja.
Három beadvánnyal fordul az Alkotmánybírósághoz a Pedagógusok Szakszervezete; az érdekvédelmi tömörülés az alkotmánymódosítást, a különadót és az Alkotmánybíróság jogkörének szűkítését kifogásolja.
A Népszabadság szerint szinte biztos, hogy a kormányzópárt hozzányúl az igazságszolgáltatás rendszeréhez, de az egyelőre még kérdéses hogyan.
Az Alkotmánybíróság döntése miatt egyszer már megorrolt a kormány. Vajon a magánnyugdíjpénztárakat érintő magvalósult és egyelőre csak felvázolt drasztikus lépések kapcsán mit tesz majd a taláros testület?
Átgondolatlan, slampos szövegezésű a múlt heti alkotmánymódosítás – írja a HVG e heti számában megjelenő esszéjében Vörös Imre jogász-akadémikus, egykori alkotmánybíró, aki szerint a visszamenőleges adóztatást „megengedő” legutóbbi alaptörvény-módosítás nem alkalmazható.
Három újabb beadvánnyal fordult az Alkotmánybírósághoz a Stabilitás Pénztárszövetség, amelyben a magánnyugdíjpénztári befizetésekhez kapcsolódó törvénymódosítások visszamenőleges hatályú megsemmisítését kérik..
Paczolay Péter, az alkotmánybíróság elnöke szerint súlyos hiba a jelenlegi alkotmány tekintélyének csorbítása. Az elnök az ELTE-n kedden rendezett tanácskozáson úgy vélekdedett: az Alkotmánybíróság két évtizedes tevékenysége érvényes marad.
Minimális az érdeklődés a tb rendszerbe való visszalépés iránt, egyelőre jellemzőbb - bár rohamról itt sem lehet beszélni -, hogy többen kivették az önkéntes nyugdíjpénztári befektetéseiket, mondván, nem lehet tudni, mikor teszi rá arra is a kezét az állam - mondta a Napi Gazdaságnak Bába Julianna, a Stabilitás Pénztárszövetség új elnöke.
A Fidesznek politikai értelemben nincs mandátuma az alkotmányozásra, mivel erről a választások előtt egyáltalán nem beszélt – véli az 51 éves Hack Péter, az ELTE jogi karának adjunktusa.
"Takarodjatok az utunkból" címmel közöl csütörtökön kommentárt a Sme című szlovák liberális napilap.
A volt államfő felelősségét firtatja az elmúlt húsz évben kialakult helyzetért a Fidesz frakcióvezetője a Népszabadságnak adott interjújában.
Halmai Gábor szerint az Alkotmánybíróság megvizsgálhatja a saját hatáskörének szűkítéséről rendelkező törvény alkotmányosságát.
Molnár Csaba, az MSZP Demokratikus Koalíció Platform alelnöke az Alkotmánybírságon támadja meg az Országos Választási Iroda (OVB) döntését, mert szerinte a testület politikai megrendelésre utasította el hétfőn az általa indítványozott országos népi kezdeményezés aláírásgyűjtő ívének hitelesítését.
A magyar alkotmánybíróság hatáskörének szűkítéséről közölt cikket szerdán a Der Standard című osztrák napilap.
Orbán Viktor és kormánya nagy lendülettel és határozott elképzelésekkel kezdett kormányozni. Lépései mögött a magyar gazdaság védelmét, a rendcsinálás szándékát látják, míg mások a demokratikus alapjogok megnyirbálását és a kommunista időket idéző egykezes, paternalista központi irányítást. Néhány dolog nem csupán idehaza verte ki a biztosítékot.
Az MSZP az Alkotmánybíróságon támadja meg az Országos Választási Bizottság (OVB) azon döntését, hogy nem adott zöld utat az MSZP magán-nyugdíjpénztárakkal kapcsolatos népszavazási kezdeményezéseinek - jelentette be Kunhalmi Ágnes keddi sajtótájékoztatóján.
Csak egyes alapjogok sérelme esetén semmisítheti meg az Alkotmánybíróság (Ab) a költségvetésről, az adókról, illetékekről és járulékokról szóló törvényeket ezután - döntött az Országgyűlés kedden.
Az Országgyűlés kedden elfogadta a fideszes Lázár Jánosnak az alkotmánymódosításhoz benyújtott zárószavazás előtti módosító javaslatát.
Ma dönt a Lázár János Fidesz-frakcióvezető által előterjesztett három, a 98 százalékos különadót érintő törvénymódosításról, és a jövő évi adótörvényekről az Országgyűlés.
Lopakodó puccs címmel közölt cikket hétfőn a magyar alkotmánybíróság hatáskörének módosításáról a Profil című osztrák lap.
Salamon László, az új alkotmány előkészítését végző parlamenti bizottság KDNP-s elnöke szerint azért is kéne kétkamarás parlament, mert a második kamara egyúttal az Alkotmánybíróság „páratlanul erős hatáskörének” korrekciójával is párosulna - számol be a Népszabadság.