Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
Támogatói szerint 14 kilót fogyott a magyar börtönben ülő német aktivista.
Támogatói szerint 14 kilót fogyott a magyar börtönben ülő német aktivista.
Maja T. német állampolgár, a 2023-as antifatámadások egyik vádlottja. Ügye nemzetközi figyelmet kapott, a magyar börtönkörülmények elleni tiltakozása az igazságszolgáltatás hiányosságait mutatja meg. Politikai konfliktusokat okoz továbbá, hogy elkapkodott kiadatását a német alkotmánybíróság jogsértőnek találta. Magyarországi tárgyalása mindezek ellenére pénteken folytatódott.
Miért nem adtak ki egy albán férfit, akit a magyarok azzal vádolnak, szélsőjobbosokat vert össze?
A szélsőjobbos eltolódás epicentrumává vált Magyarország paradox módon éppen az európai jogot igyekszik kihasználni, hogy kézre kerítse a két évvel ezelőtti kitörés napján elkövetett bántalmazásokkal gyanúsított személyeket – írja az amerikai havilap szerzője.
Nem csitul a két évvel ezelőtti antifaügy gyanúsítottjai körüli botrány, de hiába támadják sokan az időközben EP-képviselői mandátumot szerzett Ilaria Salist és társait, kicsi a valószínűsége, hogy a feltételezett elkövetők többsége ellen Magyarországon járjanak el, és itt rójanak rájuk ki büntetést. Ez másképp lehetne, ha Magyarországon nem lennének olyan rosszak a börtönkörülmények, mint amilyenek. Vélemény.
Fél órával a meghirdetett antifa tüntetés előtt több volt a rendőr, mint a civil a Széll Kálmán téren. A felvonulók szoros hatósági kísérettel jutottak föl a budai Várba.
A szélsőbaloldali csoport vezetőjét Németországban is bíróság elé akarják állítani neonácik elleni támadások miatt.
Az antifák szerint amíg nácik vonulgatnak az utcákon, addig szükség van ellentüntetésre.
Két éve a szélsőjobbos megemlékezés előtti napokban antifasiszta csoportok támadtak emberekre a fővárosban. Emiatt idén kutyás járőrök, drónok és kamerás autók is felügyelik majd Budapest utcáit.
A hét fiatal azzal a feltétellel adta fel magát, ha nem adják ki őket. Arra hivatkoztak, hogy Magyarországon egy jobboldali autoriter rezsim van, az eljárás nem felel meg a jogállamiság elvének, a börtönkörülmények pedig borzalmasak.
Az ügyészség mindkettejüket kiutasítaná Magyarországról.
A Fővárosi Törvényszék az EP elnökéhez fordult, hogy folytathassák a tárgyalást az olasz képviselő ellen.
A budapesti utcai támadások miatt megvádolt antifa aktivista kamerák kereszttüzében érkezett szülei házához.
Ő vezette azokat az edzéseket, amelyeken az antifasiszta bűnszervezet tagjai a támadásokat gyakorolták, de a budapesti bántalmazásokban nem vett részt, csak jelen volt.
Tóth Zoltán tízmillió forintos sérelemdíjat szeretne Ilaria Salistól, bár támadóját nem ismerte fel benne – ez derült ki a tavaly februári budapesti antifasiszta támadások ügyében tartott újabb bírósági tárgyaláson. A Gazdagréten megvert férfi fejét 24 öltéssel varrták össze, három bordája is eltört. Ítélet az ügyben novemberben várható.
Salis családja abban reménykedik, hogy hamarosan Olaszországban láthatják viszont, a bíróság döntése értelmében egyelőre egy budapesti ingatlanban marad bűnügyi felügyelet alatt.
Az olasz antifasisztát tavaly februárban fogták el, ügyében már a tárgyalás is zajlik, ennek ellenére úgy fest, elindulhat az európai parlamenti választásokon.
Az olasz antifasiszta támadások fővádlottjának édesapja ugyan tárgyalt erről, de esélytelennek tűnik, hogy így tudja kihozni lányát a börtönből.
Az elsőrendű vádlott, Ilaria Salis nem tett vallomást, ügyvédje letartóztatásának megszüntetését kérte a bíróságtól. Érvelése szerint Salist segítenék a szülei, de ő maga is képes lenne dolgozni, akár Magyarországról is. A bíró elutasította az indítványt.
A kitörés túrára igyekvőket megállítják és igazoltatják, az antifasisztákat pedig kutyás és kamerás rendőrök, meg egy drón figyelte.