Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Brüsszel egyelőre szakmai, főigazgatói szinten vár választ a leveleiben megfogalmazott aggályokra - mondta el az Európai Bizottság szóvivője, hozzátéve, hogy Orbán Viktor Barroso elnöknek küldött válaszlevele után hatékony cselekvésnek kell következnie.
José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság elnökének írt levelet Farkas Flórián, az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) elnöke, mert szerinte veszélybe kerülhet az európai cigányság felzárkózása - ismerteti a keddi Magyar Hírlap.
A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet szerint Pintér Sándor belügyminiszter tévedett, amikor azt állította, José Manuel Barroso EB-elnök levelének nyilvánosságra kerülésével a levéltitok megsértésének a Büntető törvénykönyvben foglalt tényállása valósult meg. A TASZ álláspontja szerint nem követett el bűncselekményt az a forrás, aki az Orbánnak címzett levelet kiszivárogtatta Mong Attila újságírónak.
A parlamenti írásbeli kérdést és az arra adott belügyminiszteri választ is a sajtószabadság elleni támadásnak tartom - közölte Mong Attila újságíró azután, hogy Pintér Sándor válaszolt a fideszes Kocsis Máté a Barroso-levél kiszivárgását firtató kérdésére, és arra utalt, hogy a levéltitok megsértése miatt feljelentést lehetne tenni. A levélnek a kormányzat által eltitkolni kívánt részletei korábban Mong Attila blogján jelentek meg.
Pintér Sándor szerint nem állítható, hogy José Manuel Barroso Orbán Viktornak írt levele Magyarországról jutott volna el az origo.hu újságírójához; a belügyminiszter egy írásbeli kérdésre adott válaszában azt is közölte: a levél kiszivárogtatása jogszabálysértő, de a levéltitok megsértése csak magánindítványra büntethető.
"Nem lennék túl nyugodt, ha sok magyar állampapírom lenne" - mondta egy gazdasági elemző arra reagálva, hogy az Országgyűlés - az LMP és az MSZP kivonulása után, és az előzetes nemzetközi figyelmeztetések ellenére - megszavazta a jegybanktörvényt. Sőt, még azt a sürgősségre vonatkozó javaslatot is, hogy a sarkalatos törvény lényegében kihirdetettnek legyen tekinthető.
A kormánypártok és az ellenzék egyezkedésén alapuló konszenzuális demokráciát fel kell váltani a „győztes mindent visz” alapon működő többségi elvvel, mert az elmúlt évtizedek rossz kompromisszumokat szültek. A házszabály átírásával nem az ellenzéket akarják ellehetetleníteni, csak fel akarják pörgetni a törvényhozást, hogy válság idején ne kelljen rendeleti kormányzást bevezetni. Orbán Viktor 2014-ig biztos miniszterelnök marad, az IMF-fel és az EU-val végül méltányos megállapodást kötünk, viszont a jövő év első fele nagyon kemény lesz. Interjú a Fidesz frakcióvezetőjével.
Magyarországot másodszor is bóvliba vágták, és a kormány turbó fokozatra kapcsolta a törvénygyárát. Olyan törvény is átment, amely miatt nagyon megüthetjük a bokánkat, amikor pénzt kérünk az EU-tól és az IMF-től pár hét múlva. Törvénytelen és használhatatlan lett a jövő évi büdzsé, kivégezték a pénztárakat, robog az elfogadás felé a jegybank függetlenségét felszámoló MNB-törvény, magasabb lett az alapkamat és jön a recesszió. A végén még Németh Lászlóné is színre lépett. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A karácsony előtt megszavazott törvénymódosítások és Orbán Viktor válaszlevele Barrosonak arra engednek következtetni, hogy a kormány előkészíti a jogi hátteret egy államcsőd esetén életbe léptetendő szükségállapothoz. - Véli az Örülünk Vincent blog szerzője.
Az Európai Bizottság tüzetesen tanulmányozza a magyar miniszterelnök és a magyar hatóságok által a brüsszeli aggodalmakra adott választ - közölte pénteken az MTI-vel Dennis Abbott, az uniós intézmény ügyeletes szóvivője.
Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője Fiala János vendége volt a Radio Q-n, ahol arra a kérdésre, hogy miről szól a Barroso-levél okozta botrány, azt felelte: „Mong Attila tisztességtelenségéről”.
A második részletet is közölte az Európai Bizottság elnökének, José Manuel Barrosónak Orbán Viktorhoz címzett leveléből a Napi Fix blog; ebből kiderül, az IMF-EU tárgyalódelegáció nem a Jézuskát várni utazott haza, hanem mert Fellegi nem tudta megígérni, hogy nem fogadják el a jegybank- és a stabilitási törvényt.
Deutsch Tamás nem hagyta ki a lehetőséget, hogy a Twitteren reagáljon az Európai Bizottság elnökének Orbán Viktorhoz írt levelére. A fideszes EP-képviselő szerint ilyen, amikor " egy virtigli européerből előtör a fiatalkori szélsőbalos aktivista".
Megerősítette az Európai Bizottság kedden, hogy José Manuel Durao Barroso elnök levelet intézett Orbán Viktor miniszterelnökhöz, akinek javasolta, hogy vonjanak vissza két törvényjavaslatot a parlamenttől. Az ügyben megszólaló kormányszóvivő nem árult el részleteket.
Az Országgyűlés mai ülésén folytatja a jegybanktörvény és a házszabály módosításáról szóló előterjesztések tárgyalását, majd megkezdi a dohánytermékek kiskereskedelmét átalakító kormánypárti javaslat általános vitáját. Minden bizonnyal szóba kerül José Manuel Barroso levele, melyben felszólította a magyar miniszterelnököt többek között a jegybankról szóló előterjesztés visszavonására.
A Szabad Európa Intézet alapítója szerint részben jogosan haragudott rá a jobboldal a botránya után, de szerinte helyrehozhatatlan kárt nem okozott, elvégre a Fidesz 2022-ben is kétharmaddal nyert.