Piramisjátéknak tűnik, de a magyar hatóságok nem üldözik
OneCoin a neve az újabb piramisjátéknak tűnő vállalkozásnak, Európa számos országában nyomoznak utána, a magyar hatóságok széttárják a karjukat - olvasható a 24.hu-n.
OneCoin a neve az újabb piramisjátéknak tűnő vállalkozásnak, Európa számos országában nyomoznak utána, a magyar hatóságok széttárják a karjukat - olvasható a 24.hu-n.
Sokáig nem lehetett tudni, hogy ki vagy kik állnak a Bitcoin mögött. Most minden kiderült.
Egy név, amely mögött nem tudni ki vagy kik állnak, mégis közgazdasági Nobel-díjra javasolják.
Az MNB felhívja a fogyasztók figyelmét az interneten szerveződő, fizetésre használható virtuális eszközök népszerűségét kihasználó piramisjátékok térnyerésére. Az ezen eszközökkel való kereskedést, illetve a szervező intézményeket a jegybank nem felügyeli, a szervező fizetésképtelensége esetén a hazai garanciaalapok kártalanítása nem terjed ki azokra.
Digitális pénztárcaként üzemelő mikrochipeket ültetett magába Martijn Wismeijer holland üzletember, a MrBitcoin cég társalapítója. A chipek a bitcoin virtuális fizetőeszközzel működnek. Martijn Wismeijer szerint a kísérlettel a virtuális pénztárca ötletének megvalósulását segítik.
Egy magyar férfit is elfogtak Budapesten a német rendőrség kérésére abban a nemzetközi akcióban, amelyet rejtett internetes feketepiacok ellen indítottak – írta a Magyar Nemzet.
A Budapest belvárosi Anker Klubban megkezdte működését Magyarország első olyan készüléke, amivel forintalapon válthatunk Bitcoint. A Bitcoint, és magát az ATM-et Varga István, az MNB volt felügyelőbizottsági tagja, illetve Debreczeni Barnabás, az Octarine Labs ügyvezetője is magasztalta, a gazdasági szabadság szimbólumaként is hivatkoztak a virtuális pénzre.
A Budapest belvárosi Anker Klubban megkezdte működését Magyarország első olyan készüléke, amivel forint alapon válthatunk Bitcoint. Az itthon is egyre népszerűbb digitális valuta a Bitcoin ATM révén újabb híveket szerezhet azok köréből, akik eddig híján voltak a bizalomnak, hogy ellenőrizetlen netes forrásból, vagy éppen ismeretlen magánszemélyektől vásároljanak Bitcoint.
Ha tényleg a virtuális pénz mögé áll az eBay és a PayPal, ki állítja majd, hogy nem kell komolyan venni?
Az ASIC bányászgépek gyártásáról ismertté vált amerikai cég, a CoinTerra, bejelentette a magyar szoftverfejlesztő cég, a Bits of Proof Zrt. felvásárlását.