Ebből mi lesz? Észak-Korea rászállt a Bitcoinra
A hét közepén hackerek törtek be a dél-koreai Youbit nevű rendszerbe, ahonnan a Bitcoinok mintegy 17 százalékát sikerült megszerezniük.
A hét közepén hackerek törtek be a dél-koreai Youbit nevű rendszerbe, ahonnan a Bitcoinok mintegy 17 százalékát sikerült megszerezniük.
Néhány óra alatt több mint ötödével lett kevesebb a legismertebb virtuális pénz, a Bitcoin árfolyama. A napokkal ezelőtti csúcshoz képest igazi földindulás zajlik.
Nem lennénk most azok helyében, akik szinte a semmiből csináltak milliókat, de nem jutnak hozzá a pénzükhöz, mert elfelejtették a kulcsot hozzá. Majdnem minden negyedik befektető így járhatott. Van egy tökéletes ellenpélda is.
Jövő február végén készülnek piacra dobni az első Kárpát-medencei regionális, blockchain alapú kriptovalutát, a koronát. A fejlesztés egy székelyföldi csapat munkája, elsőként pedig a Tiltott Csíki Sör gyártója jelezte, hogy szeretné, ha megrendelői az új kriptovalutával is fizethetnének.
Étkészlet vagy pénz helyett inkább bitcoinban dobták össze egy india pár nászajándékát.
Viharos éven van túl az üzleti élet, legnagyobb alakjai többet szerepeltek a hírekben, mint a filmsztárok vagy a politikusok. Most eldöntheti: kihez köthetők a legemlékezetesebb teljesítmények?
Pár óra erejéig a világ 44. leggazdagabb embere lett a bitcoin titokzatos feltalálója, majdnem beérte a Microsoft társalapítója és Steve Jobs özvegyének vagyonát.
A kriptovalutákban ugyan nem csak a nagy nyereség, hanem a nagy vesztés lehetősége is benne van. De mi van, ha valaki csak kis pénzzel játszik? Úgy lehet nagyot nyerni.
Venni vagy nem venni – ez itt a kérdés. A bitcoinról van szó, 2017 egyik legjellemzőbb fogalmáról (amúgy a Google-keresések egyik éllovasáról is). Tekintélyes közgazdászok mondták el a véleményüket.
A fél világ bitcoinlázban ég, ismerőseink fintech-befektetők lettek, közben irigyeik a százszorozódó és ezerszereződő vagyonok valós fedezetének hiányáról tartanak eszmefuttatást. Mi pedig úgy érezhetjük, valamiből kimaradunk. Mielőtt a blockchain, a bányászat, a hash vagy az altcoinok fogalmával megismerkednénk, tisztázzunk valami fontosat és megnyugtatót: nem kell mindezt tudnunk, ahhoz, hogy értsük a bitcoin lényegét!
Lassan öt éve, 2013 márciusában mutattam be az Alapblogon a bitcoint egy ötrészes sorozatban, melynek címe „Kitörőben a bitcoin-láz” volt. Azért választottam ezt a címet, mert akkoriban a bitcoin ára néhány hónap alatt hatalmas raliban megközelítette a 90 dollárt. Most 16 ezer.
Japán kisbefektetők tömege volt az egyik fő hajtóereje a bitcoin látványos árfolyam-emelkedésének.
Ahogy emelkedik a legnépszerűbb virtuális pénz árfolyama, úgy drágul minden, amit abban mérnek.
Szakértő a talpán, aki képes volt megjósolni azt az őrületet, ami a bitcoin körül van. Ez már az App Store-ba is begyűrűzött.
Egy mesterséges intelligencia alapú szolgáltatás figyelmeztetést küld, ha érdemes gyorsan eladni bitcoinjainkat.
Mire ön olvassa, lehet hogy 22 milliárd lesz a bevételük, de az is lehet, hogy "csak" 17, a lényeg persze nem változik: hackerek alaposan megszedték magukat azzal, hogy megcsapoltak pár "vastag" Bitcoin-pénztárcát.
A virtuális pénz hasznos is lehet, megfelelő körültekintés esetén akár befektetési céllal, akár hosszabb távon a pénzforgalom megreformálására. De a jelenlegi árfolyammozgások következményei időnként rámutatnak: a világ még nincs felkészülve a kriptovalutákra.
A LocalBitcoins nevű kereskedési platformon adtak-vettek.
Egyre több, a kriptopénzekhez kapcsolódó app jelenik meg, azonban nem árt óvatosnak lenni ezekkel. A labda most a fejlesztők térfelén pattog.
A Facebook kezdeteinél is feltűnő, a közösségi oldalról készült filmben is fontos szerepet kapó Winklevoss fivérek dollármilliárdosok lettek abból, hogy a Mark Zuckerbergtől kapott pénz egy részét okosan fektették be. A Bitcoinban látták meg a fantáziát, és ők az elsők, akik elérték ezt az álomhatárt.