A járványhelyzetre hivatkozva elnapolták Orbán boszniai útját, ahol felpaprikázott hangulatban várta volna több politikus
Orbán Viktor muszlimokra tett kijelentése csapta ki a biztosítékot több politikusnál.
Orbán Viktor muszlimokra tett kijelentése csapta ki a biztosítékot több politikusnál.
A Magyar Nemzetnek adott interjút az EU bővítési biztosa, aki ellen vizsgálatot kezdeményeznek amiatt, hogy áttekintsék a szerepét Bosznia-Hercegovina elnökség tagja, Milorad Dodik „szeparatista tevékenységének” segítésében.
Több ezren nézték végig a boszniai szerb rendvédelmi csapatok felvonulását Banja Lukában.
Az amerikai napilap tekintélyelvűnek nevezte a magyar miniszterelnököt, aki elszánta magát, hogy megvétózik minden, a boszniai szerbek ellen tervezett európai szankciót.
A Boszniából való kiválást előkészítő boszniai szerbek vezetőjével szemben szabna ki az EU szankciókat, amit a magyar kormány előre megvétóz. Ugyanakkor Szijjártó Péter idén tavasszal még támogatta a büntetőintézkedések alkalmazását Bosznia-Hercegovina kapcsán. És felmerül a kérdés, miért támogatja Magyarország pénzzel is az oroszbarát Milorad Dodikot.
Továbbra is szerb „hazafiak” őrzik a srebrenicai mészáros, Ratko Mladics belgrádi házfalra festett arcképét. Miközben a rendőrség megtiltotta a háborús bűncselekményekért életfogytiglani börtönre ítélt boszniai szerb táborokot dicsőítő óriásgraffiti lemázolását, megjelent egy újabb arckép is, az ismeretlen alkotók ezúttal a második világháborús csetnikvezér Drazse Mihajlovicsot festették meg. A belvárosi graffitiháború sokkal többről szól, mint néhány száz unatkozó fiatal csörtéjéről: a szerbség nagyobb része nem hajlandó szembenézni Mladics és társai bűneivel.
Negyedszázada nem volt olyan veszélyben Bosznia-Hercegovina egyben maradása, mint most. A szerbek azzal fenyegetőznek, hogy kivonulnak a szövetségi intézményekből.
Ha az unió nem akarja, hogy a hátsó udvarát olyan erők vegyék birtokba, amelyek aktívan dolgoznak az Európa-ház bedöntésén, akkor a Bizottságnak és a békepárti kormányoknak sokkal nagyobb támogatást kell adniuk az EU-barát erőknek Szerbiában és Magyarországon. Egyben érdem belépési perspektívát kell nyújtani a Nyugat-Balkánnak. Akár a felvételi feltételek enyhítése árán, írja a német lap.
Orbán Viktor miniszterelnök a Boszniai Szerb Köztársaságba, Banja Lukába érkezett, ahol Bosznia-Hercegovina háromtagú elnökségének szerb tagjával, Milorad Dodikkal tárgyal. Dodik reményei szerint több gazdasági együttműködési témában is.
A Nyugat-Balkánon visszaköszönnek a 90-es évek veszélyes fejleményei: Szerbia aktívan támogatja, hogy destabilizálódjon Bosznia, Koszovó és Montenegro, a cél érdekében közvetítőket használ, és fenyegeti a három ország szuverenitását, illetve területi sérthetetlenségét. Így látja a helyzetet a Politicón megjelent kommentárjában Arminka Helic brit konzervatív képviselő.
Elégedetlenek az EU-ba még fel nem vett nyugat-balkáni országok politikusai az unió vezetőivel tartott szlovéniai csúcstalálkozóval, hiszen Brüsszel ezúttal sem közölte, mikor csatlakozhatnak az unióhoz. Az egy helyben járás már az USA-t is aggasztja.
Boszniában is megmozdult a föld, onnan egy 4,7-es erősségű földrengést jelentettek.
Három napja még más volt a helyzet.
Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró, Észak-Macedónia és Albánia egyezett meg a roaming eltörléséről, a változás csütörtökkel kezdődik.
A helyi hatóságok leromboltak egy illegálisan épült szerb ortodox templomot szombaton, amelyet 1998-ban húztak fel egy bosnyák háborús menekült kisajátított földjén Srebrenica térségében.
A sokszorosan túlvásárolt lélegeztetőgép-készlet raktározása havonta majdnem 90 millió forintba kerül.
A szállítmány csütörtökön érkezett meg az országba.
Énekel és hangszeren is játszik a humanoid robot.