Nagy-Britannia törvénybe foglalja az EU-állampolgárok jogosultságait
A brit miniszterelnök szerint a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságait törvény rögzíti majd, és e törvénynek brit bíróságok szereznek érvényt.
A brit miniszterelnök szerint a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságait törvény rögzíti majd, és e törvénynek brit bíróságok szereznek érvényt.
Theresa May hétfőn ismerteti terveit a londoni alsóházzal a Brexit úgynevezett átmeneti időszakáról.
Kompromisszumként próbálja eladni a brit konzervatív kormány az EU-val összehozott megállapodást, ami sokkal inkább visszakozásnak tűnik.
A britek immár több mint fele, ötvenegy százaléka ellenzi Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból. A maradni akarók száma most a legmagasabb a Brexit-pártiakhoz képest a tavalyi referendum óta.
Nem érte el célját a lengyel elnök a brüsszeli EU-csúcson.
Ez jóval kevesebb a korábban valószínűsített több tízezer munkahelynél.
A miniszterelnök a brüsszeli csúcs előtt jelentkezett be a reptérről.
A brit kormány szándékával ellentétben megszavazott szerda este a londoni alsóház egy módosító indítványt, amelyben az előterjesztők jogi garanciákat követeltek arra, hogy a brit parlament törvényerejű határozattal dönthessen a brit EU-tagság megszűnéséről kötendő majdani átfogó megállapodásról.
A Brexit-tárgyalásokért felelős brit miniszter szerint a brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszeréről született előzetes megállapodással "drámaian csökkent" annak a kockázata, hogy Nagy-Britannia átfogó kereskedelmi egyezmény nélkül lép ki az Európai Unióból.
Lehetetlen annyiból kihozni az idei karácsonyi menüt, mint a tavalyit. A Nébih kivonta a forgalomból a Sauska harminc különféle borát, ellentmondásos hírek keringenek a CBA-boltok eladásáról, a hét végére pedig nagy nehezen meglett egy megállapodás a Brexitről. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Péntek reggel óta nagyjából biztosra vehetjük, hogy lesz Brexit, méghozzá 2019 márciusában. A békés elválásról szóló 15 oldalas megállapodásban azonban ennél több dolgot is tisztáztak a felek, így az a több százezer magyar is választ kaphat a kérdéseire, akiket közvetlenül érint az Egyesült Királyság kiválása az EU-ból.
A tárgyalások második szakaszának megkezdését javasolja az EU. Erre szűk ötszáz nap van, ezért két év átmeneti időszak várható a britek EU-ból való kilépése, 2019. március 29-e után. A brit kormányfő azt ígérte: garantálják a szigetországban élő uniós polgárok jogait.
Egyre több jel mutat arra, hogy megállapodhatott a Brexit fő kérdéseiről az EU és London.
A sokadik határidő közeleg, megoldás még mindig nincs.
Van még, aki nem fogja a fejét?
Elmaradt a várt áttörés Theresa May brüsszeli tárgyalásán, de a remény nincs veszve – nyugtatgatott Jean-Claude Juncker.
Hírek szerint sikerült megegyezni egy fontos kérdésben, így tovább léphetnek a felek. Ezt várjuk március óta.
Kiderült, hogyan változott a migráció a szigetországban a Brexit-népszavazás után eltelt egy évben.
A brit építőipar legnagyobb szakmai és érdekképviseletei szervezetei arra figyelmeztették szerdán a brit kormányt, hogy az ágazatnak a brit EU-tagság megszűnése után is szüksége lesz az uniós országokból, köztük a közép- és kelet-európai tagországokból érkező szakképzett munkavállalókra.