Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Bár minden ilyen simán menne!
Az EU állam- és kormányfői jóváhagyásukat adják arra, hogy továbblépjenek a Brexit-tárgyalások második, a jövőbeni kereskedelmi viszonyt tisztázó fázisába – ezt Dalia Grybauskaite litván elnök közölte a brüsszeli EU-csúcs második napjának kezdetén.
A jóváhagyás a délelőtti órákban várható, a tárgyalások kezdete pedig valószínűleg jövő márciusban – tette hozzá a litván elnök a Reuters tudósítása szerint.
A tárgyalófeleknek elvileg jövő őszig kell végső formába ölteniük az Egyesült Királyság kilépését szentesítő okiratot, hogy azt még a tagállamok is jóvá tudják hagyni a Brexit tervezett dátuma, 2019. március 29. előtt. London reményei szerint ezt egy kétéves átmeneti időszak követi majd, hogy a kereskedelmi viszonnyal kapcsolatos kérdéseket is tisztázni tudják. Erre az átmenetre is áldásukat kell adniuk még a huszonheteknek, ami szintén ma várható.
A Brexit feltételeiről egy héttel ezelőtt – több mint fél évig tartó toporgás után – született meg a megállapodás az Európai Bizottság és Theresa May brit kormányfő között. Az uniós vezetők már akkor is figyelmeztettek: a késés végzetes lehet, hiszen a neheze csak ezután jön. Valami ilyesmit fejtett ki Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnök is péntek reggel Brüsszelben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.