Nem várják mindenütt a Londont elhagyó bankokat
Írország a 2008-as válságból tanulva nem fogadná tárt karokkal a Brexitet követően Londonból máshová települő bankokat, amennyiben azok kockázatos, nagy összegű ügyleteket hoznának az országba.
Írország a 2008-as válságból tanulva nem fogadná tárt karokkal a Brexitet követően Londonból máshová települő bankokat, amennyiben azok kockázatos, nagy összegű ügyleteket hoznának az országba.
Ahol mémek helyettesítik a vitát, ott Trump helyettesíti az elnököt. Vélemény.
Hazugságokkal győztes elnökjelölt, nem tudni miről döntő népszavazás, végig sem gondolt kilépés – szürreális fordulat a nyilvánosságban, bár a folyamat nem most kezdődött.
Az oxfordi angol szótár idei választottja a post-truth, azaz posztigazság kifejezés lett, amelyet állítólag 2000 százalékkal gyakrabban használtak a Brexit és Donald Trump győzelmének évében, mint 2015-ben. A kifejezést arra a jelenségre alkalmazzák, amikor a politikai véleményformálásban az objektív tények kevésbé számítanak, mint az érzelmes szólamok.
Kiderült, amit eddig is sejteni lehetett: a brit kormány nem készített átfogó tervet a kilépésre.
A magyar kormányfő a Telegraphnak elmondta: " mi jó európaiak vagyunk", Trumppal a realitás győzött, a Moszkva elleni szankciók nem kellenek.
A londoni üzletemberek új tervet eszeltek ki arra, hogyan tarthatnák meg a britek EU-ból való kiválása után is külföldi munkavállalóikat, köztük a magyarokat. Nélkülük összeomlanának – érvelnek.
Ha valaki megjósolta Trump győzelmét, a Brexit népszavazás eredményét és a Leicester futball-bajnoki címét (egyszerre mind a hármat), akkor óriási pénzt kaszálhatott volna. Egy a hárommillióhoz – ekkora esélyt adott az egyik leghíresebb fogadóiroda.
A gondok egyik forrása: a politikai és gazdasági terapeuták többség még mindig a múltban bevált gyógymódokat követi. Mivel azonban terápiáik nem kellően hatékonyak, ez helyzetbe hozza a populista, önjelölt csoda-doktorokat.
Elmaradt a Brexit-népszavazást követő sokk a világ piacain Donald Trump győzelme után, sőt többen még nyerni is tudtak. Az azonban nem túl valószínű, hogy ez a viszonylagos nyugalom sokáig tart majd.
Gratulált Donald Trump amerikai republikánus párti jelölt elnökválasztási győzelméhez szerdán Nigel Farage, az Európai Uniót rendszeresen bíráló Egyesült Királyság Függetlenségi Pártjának (UKIP) ideiglenes vezetője, aki szerint úgy tűnik, hogy a 2016-os év a Brexit után még egy politikai forradalmat hozott.
A kormány fellebbezése után a legfelsőbb bíróság elé kerül a brit kilépés ügye.
A rajongók szerint lehangoló változáson esett át a Toblerone Nagy-Britanniában.
Csökkenhetnek a jegyárak a téli szezonban.
A brit miniszterelnök mindenképpen kivezetné országát az EU-ból, ugyanis szerinte maradéktalanul végre kell hajtani "a brit nép utasítását".
A Brexit ütemterve a brit hatóságok döntésén múlik - közölte Mina Andreeva, az Európai Bizottság (EB) szóvivője Brüsszelben, egy nappal a londoni felsőbíróság döntése után, miszerint a kormány parlamenti jóváhagyás nélkül nem indíthatja el az EU-kilépést.
Világszerte körözött szaúdi haverkodik nagy lelkesen Magyarországon, a britek már megint a Brexiten küzdenek, a Facebook egyre csak kaszál, mi pedig Törőcsik Marit ünnepeljük. Jó kis hét volt ez, remek hírekkel. Emlékszik mindegyikre? Tesztelje memóriáját.
A brit miniszterelnök szerint tartható a Brexit-menetrend annak ellenére is, hogy a londoni felsőbíróság szerint a brit kormány előzetes parlamenti jóváhagyás nélkül nem indíthatja el az EU-kilépés folyamatát.
Tovább mélyül a brit politikai válság a Brexitről szóló szavazás nyomán: lemondott egy konzervatív parlamenti képviselő, mert nem ért egyet a kormány politikájával.
Jövőre kezdődhet meg az építése, és 2020-ra készülhet el Nyugat-Európa legmagasabb lakóháza London keleti részén. A beruházók kínaiak, akik a bizonytalan politikai és gazdasági körülmények ellenére is biztosak abban, hogy a brit főváros ideális helyszín a projektnek.