A hülye kérdésre nincs hülye válasz
Mindenki jót tesz Európával, aki felébreszti álmából. Orbán Viktor is.
Mindenki jót tesz Európával, aki felébreszti álmából. Orbán Viktor is.
Nagyon ráfázhatnak a brit áruházláncok a Brexitre, a német hálózatok viszont nagyot nyerhetnek rajta.
Az új brit miniszterelnök reméli, hogy országa pozitív tárgyalásokat tud folytatni az Európai Unióval a közösségből való távozásról, de időre van szüksége a felkészüléshez. Erről Theresa May Jean-Claude Junckert, az Európai Bizottság elnökét tájékoztatta csütörtökön, telefonon – közölte a szóvivője.
Boris Johnsonból pedig külügyminszter lesz, de nem ő tárgyal majd a kilépésről. Hanem egy olyan politikus, aki korábban EU-ügyi államtitkár volt. Az új kormányban fele-fele arányban vannak Eu-és kilépéspárti politikusok. A legnagyobb maradáspárti Osborne viszont kilép a kormányból.
Mármint az új állásáról a Goldman-Sachsnál. Ünnepélyesen felszólítom erre Barrosót, mert a Brexit után ezzel csak az euroszkeptikus pártok malmára hajtja a vizet – hangsúlyozta Franciaország európai ügyekkel foglalkozó államtitkára.
Boris Johnsont, London volt polgármesterét nevezte ki Nagy-Britannia külügyminiszterévé Theresa May miniszterelnök.
Theresa May mielőbb kezdje meg a tárgyalásokat az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövendő viszonyáról - írta a Twitteren Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság, illetve Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke.
A Standard & Poor's szerint erősödnek a közép- és kelet-európai EU-gazdaságok növekedési kilátásait terhelő kockázatok a Brexit miatt. A keleti EU-tagok bevételei két csatornán is gyengülhetnek: az uniós fejlesztési források megcsappanása mellett a kint dolgozók hazautalásai is csökkenhetnek.
David Cameron szerdán átadja a kormányfői tisztséget eddigi belügyminiszterének, Theresa Maynek.
A DK egyik független parlamenti képviselője, Varju László arra volt kíváncsi, mennyibe került a brit The Daily Mail-en megjelent magyar anti-Brexit hirdetés. A Miniszterelnökség államtitkára megerősítette, hogy 21 millió forint volt az összköltség, de azt nem tudni, ki és mennyiből készítette el az úgynevezett kreatívot.
Az nem volt kérdéses, hogy az európai importra építő brit kereskedelmi vállalatok jelentős része kénytelen lesz saját áraiban érvényesíteni a font árfolyamának 10 százalékos gyengülését az euróval szemben. A kérdés inkább az volt, hogy melyik szektor lép elsőként.
Nincsenek könnyű helyzetben az EU pénzügyminiszterei, hiszen arról kell dönteniük, megbüntessék-e Spanyolországot és Portugáliát a költségvetési hiány eleresztése miatt. Pont most, a Brexit után?
Maradáspártiként neki kell levezényelnie Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból, neki kell egyben tartania a népszavazás után megreccsent országot, meg persze a torykat is. Ha valaki, akkor az ambícióhiányban nem szenvedő, de a józan kompromisszumokra mindig hajló Theresa May képes lehet a párt- és miniszterelnöki feladatra. Egyébként nincs is más választása. Csak ő maradt. Neki kell elkezdenie – mint kiderült, már szerdán.
Erősödött a font és 11 havi csúcson zárt a londoni FTSE tőzsdemutató arra a bejelentésre, hogy szerdán Theresa May brit belügyminiszter veszi át a miniszterelnöki tisztséget David Camerontól.
Egy hete már volt hír abból, hogy a Brexit eredményének jogértelmezési szürkezónájára hivatkozva a Mishcon de Reya - az egyik legnevesebb londoni ügyvédi iroda - jogi eljárást indított annak megakadályozására, hogy a brit kormány parlamenti döntés nélkül kiléptethesse Nagy-Britanniát az Európai Unióból. Itt az ügyvédek következő csapása.
Miután Andrea Leadsom energiaipari államtitkár is visszalépett a brit Konzervatív Párt vezetőválasztásán, Theresa May belügyminiszter maradt az egyetlen jelölt a párt vezetői tisztségére és a miniszterelnöki posztra.
Magyarországgal mint elrettentő példával állt elő Angela Merkel, amikor a menekültügyek kezelésének lehetőségeiről beszélt a német köztévében. De arról is beszélt, hogy szerinte a Brexit visszafordíthatatlan.
Barack Obama amerikai elnök szombaton kérte Angela Merkel német kancellárt, hogy a britek EU-ból távozása, a Brexit után az EU és Nagy-Britannia között legyen "szoros kapcsolatrendszer", s egy ehhez vezető "rendezett átmenet".