szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy hete már volt hír abból, hogy a Brexit eredményének jogértelmezési szürkezónájára hivatkozva a Mishcon de Reya - az egyik legnevesebb londoni ügyvédi iroda - jogi eljárást indított annak megakadályozására, hogy a brit kormány parlamenti döntés nélkül kiléptethesse Nagy-Britanniát az Európai Unióból. Itt az ügyvédek következő csapása.

A brit kormánynak konzultálnia kell a Parlamenttel, mielőtt bármiféle döntést hoz arról, hogy elhagyja az Európai Uniót – közölte  Philip Kolvin, aki annak a több mint ezer ügyvédnek az álláspontját közvetíti, akik a még hivatalban lévő David Cameron miniszterelnökhöz fordultak.

Kolvin a Bloombergnek azt nyilatkozta, hogy a népszavazás eredményét befolyásolták félreértelmezett tények, és mivel a június 23-án született eredmény csak szűken billentette a kérdést a Brexit javára, nem zárható ki, hogy a nevezett probléma hozzájárult az ismert végeredményhez. Az ügyvédek ezért felszólították a kormányt, hogy az hozzon létre egy különbizottságot, mely a Brexit előnyeit, költségeit és kockázatait is fletárja, és bemutatja, mielőtt a parlamenti szavazás dönt a kérdésben.

Egy másik ügyvéd, az alkotmányos és uniós jogra specializálódott Aidan O'Neill szerint alaposan előkészített eszmecseréket és a tanácskozásokat kell tartania a parlamentek az ügyben, mielőtt szavazna, mert ez az alkotmányos, és az egyetlen helyes módja az ügy rendezhetőségének.

 

Sztárügyvédeket szabadítottak a Brexitre

Jogi eljárás indult Londonban a parlamenti döntés nélküli kilépés megakadályozására. A közelebbről meg nem nevezett megbízó ügyvédei szerint a Brexitről szóló népszavazás eredményéhez nem fér kétség, ám a referendum önmagában nem bír kötelező jogi erővel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!