Titokban mindig is Buddha-fáraószoborra vágyott? Itt a lehetőség!
Pontosabban Butha-szobrot. Csupán háromszáz forintért.
Pontosabban Butha-szobrot. Csupán háromszáz forintért.
Most kárpótlást kell fizetnie a Srí Lanka-i államnak.
Hazavitette a Természettudományi Múzeumból a múmiát rejtő Buddha-szobrot holland tulajdonosa – bár Kínában tényként kezelik, hogy egy helyi falu templomából lopták el az ereklyét, a műgyűjtő szeretné tisztázni magát. A 900 éve meghalt szerzetesnek egy kutató szerint több évig tartó önkínzást kellett kiállnia, hogy sikerüljön az önmumifikálás és elnyerje a buddhista hívők tiszteletét.
Kínai szakértők megerősítették, hogy a mumifikálódott szerzetest tartalmazó Buddha-szobrot 1995-ben vitték el egy kínai faluból. Most egy holland magángyűjtő tulajdonában van, és a Magyar Természettudományi Múzeumban állították ki, amíg gyorsan el nem vitték.
Kína is beszáll a Budapestről szélsebesen elszállított Buddha-szoborról folyó vitába. Gyanús, hogy lopott műkincsről van szó.
Váratlanul összecsomagoltatta és elszállíttatta a budapesti természettudományi múzeumból holland tulajdonosa azt a világhíressé vált Buddha-szobrot, amelynek belseje egy mumifikálódott szerzetest rejt.
A marketing veszélyes fegyver a kisvállalkozások kezében, hiszen akár fordítva is elsülhet, ha a figyelemfelhívó akciónk botrányt vált ki. Egy kínai családi étterem úgy döntött, hogy konyhájuk népszerűsítésére két darab, tízméteres, meztelen Buddha szobor a legjobb megoldás. A megoldás ezúttal bejött.
A világ legmagasabb Amitábha Buddha - más néven a nyugati paradicsomon uralkodó Buddha - szobrát állították fel a Lusan-hegy közelében, a kelet-kínai Csianghszi tartománybeli Csiucsiangban.
Kétméteres Buddha-szobrot tártak fel a kirgiz főváros, Biskek közelében, de a régészek korábban szentélyt, temetőt, erődítményt és palotát is feltártak.