Éjfekete szendviccsel sokkol a japán Burger King – fotó
A természetes színezékekkel ellátott burgerben még a sajt is fekete.
A természetes színezékekkel ellátott burgerben még a sajt is fekete.
A Burger King felvásárolja a Tim Hortonst, és Kanadába teszi át a székhelyét.
A héten kirobbant romlotthús-botrányban érintett sanghaji vállalat minden termékét visszavonja annak amerikai anyacége, miután az ügy Kína tucatnyi tartományát, Japánt és Hongkongot is érinti.
Nagy meglepetésre egy viszonylag ismeretlen családi vállalkozás hamburgere lett a legjobb az USA-ban a fogyasztói felmérések szerint.
A Krímben terjeszkedik a Burger King, miután egyik legfőbb versenytársa, a McDonald's távozott az Oroszországhoz csatolt régióból.
Egy átlagos amerikai McDonald's gyorsétterem kétszer annyi árbevételt, 2,6 millió dollárt ért el tavaly, mint egy átlagos Burger King. Ennek okai szerteágazóak: az egyes Mekis termékek már a gyorséttermi szótár részét képezik, a cég többet költ reklámra és gyorsabban is készülnek el a burgerek, mint a Burger Kingnél.
Az új-zélandi Burger King arra szólítja fel elkötelezett rajongóit, hogy csalják meg kedvenc Whopper szendvicsüket, és helyette egy motelben fogyasszanak el egy teljesen új csirkés szendvicset.
A Facebook segítségével találta meg anyját egy 27 éves amerikai nő, akit nem sokkal születése után egy Burger King vécéjében hagytak.
További négy élelmiszeripari nagyvállalat - a Bonbonetti, a Burger King, a FrieslandCampina és a McDonald's Magyarország - csatlakozott az EU Vállalás magyar platformjához, vállalva, hogy nem hirdetik termékeiket olyan médiaközönségnek, amely legalább 35 százalékban 12 évesnél fiatalabb gyermekekből áll. Az erről szóló dokumentumot a cégek képviselői Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke jelenlétében írták alá szerdán Budapesten.
A vártnál egy nappal korábban nyitotta meg kapuit Párizs első és ezeddig egyetlen Burger King gyorsétterme, mely azóta gyakorlatilag többszörös teltházzal üzemel.
Negyvenéves együttműködést bont fel a McDonald’s a Heinzcel, miután a ketchupgyártó Bernardo Heest, a Burger King korábbi vezérigazgatóját nevezte ki cégvezetőnek.
Megugrott a Burger King harmadik negyedéves nyeresége, miután a gyorsétteremlánc jelentősen csökkentette költségeit - például az üzemeltetési kiadások drasztikus visszafogásával. A Burger King jobban teljesített az elemzői várakozásoknál, több osztalékot fizetett a tervezettnél, és sikeresen terjeszkedett az Egyesült Államokon kívül.
A KFC nyitotta a legtöbb új junk food boltot az USA-n kívül, megelőzve a Subway-t és a McDonald's-ot. A magyarországi versenyt is a rántottcsirkés gyorsétterem hálózat nyerte.
A McDonald's hamburgerláncénál 40 százalékkal alacsonyabb zsiradéktartalmú és 30 százalékkal kevesebb kalóriát tartalmazó hasábburgonyával igyekszik magához áthódítani riválisának híveit a Burger King.
Ahogy arról már korábban is írtunk, Amerikában hónapok óta sztrájkolnak a gyorséttermi dolgozók, mert túl alacsonynak találják az órabérüket.
Kiemelkedően teljesítettek a gyorsétteremláncok a franchise hálózatok toplistáján, vezet a Subway, de a Meki, a Burger és a KFC is az első ötben tartózkodik
Kirobbanó formában vannak az amerikai gyorséttermi cégek részvényei az utóbbi hónapokban, többen is új történelmi csúcsokat tudtak dönteni. A komoly növekedések pedig akár még nagyobbra is növekedhetnek.
Hány ország gyártói dolgoznak be a magyarországi McDonald's és Burger King szendvicseibe? Miért Lengyelországból jön a krumpli, Hollandiából az uborka, miközben nálunk is temérdek zöldség terem? Legalább a magyar szívószálból külföldre is jut.
Durva felmondólevelet írt a Burger King egyik volt alkalmazottja – írja a jobs.aol.com.
Múlt csütörtökön több New York-i gyorsétteremben is sztrájkoltak a dolgozók. Az alkalmazottak kétszer annyi fizetést követelnek, mint amit most keresnek, hiszen abból - állításuk szerint - lehetetlen megélni.