Csütörtökön már tárgyalják is a Sándor-palota előtt lekapcsolt Gulyás Mártonék ügyét
Gulyás Márton társai azt kérik, a nyilvános tárgyaláson jelenjenek meg minél többen.
Gulyás Márton társai azt kérik, a nyilvános tárgyaláson jelenjenek meg minél többen.
Felvette a magasból a szerdai tüntetést is a Hősök terén a DronMedia, amely a korábbi, április 9-i CEU melletti demonstrációról is látványos felvételeket készített a Várkert Bazárnál és a Lánchídon.
Navracsics Tibor magyar oktatásügyi biztos szerint az EU nem tervez eljárást Magyarország ellen. Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke ma másképp fogalmazott erről.
Felkerült a YouTube-ra egy videó arról a hatalmas szívről, amelyet a tüntetők alkottak meg a Hősök terén szerda este.
Tízezres tömeg gyűlt össze szerda délután a Hősök terén, hogy a CEU-t ellehetetlenítő jogszabály, illetve az úgynevezett civiltörvény ellen tiltakozzanak. A jó hangulatú demonstráció után a tömeg egy része a Fidesz Lendvay utcai székházához, majd a Kossuth térre, végül az Oktogonra vonult. Kiderült, szombat délután a Szabadság téren lesz a következő meghirdetett tüntetés.
Volt olyan tavasszal, hogy mintegy 80 ezren vonultak fel az ellehetetleníteni kívánt CEU mellett. A tömeg előbb azt követelte, hogy Áder János köztársasági elnök ne írja alá a "lex CEU"-ként elhíresült törvénymódosítás, majd amikor ez mégis megtörtént, ismét néhány ezres spontán tüntetés alakult ki Budapesten. Egy nappal később több százan a Sándor-palota megdobálásáért előállított Gulyás Márton mellett demonstráltak a Gyorskocsi utcában, majd ismét egy nappal később a civil szervezeteket célzó törvényjavaslat elleni demonstrációval folytatódtak a tiltakozások.
Arra kíváncsi az Európai Bizottság, mit akar a magyar kormány Európával. Egyelőre ennyi a válasz.
A Jobbik-képviselők aláírják a CEU-ellenes törvény alkotmányossági vizsgálatát célzó beadványt – közölte Szávay István jobbikos képviselő szerdán délután.
A figyelmet akarták felhívni Gulyás fogva tartásának abszurditására, és szolidaritásukat kifejezni felé.
Áder János hétfői döntése után gyorsan munkához látott Horvátországban.
Szél Bernadett elégelte meg a kormányközeli publicista kirohanásait.
Az a kérdés, hogy a CEU ahhoz ragaszkodik, hogy legyen Magyarországon működési engedélye, vagy ahhoz, hogy legyen Magyarországon képzése, amire CEU-s diplomát adhat ki – leegyszerűsítve így foglalta össze az egyetem szerinte nem is bizonytalan helyzetét a hvg.hu-nak az oktatási államtitkár. Palkovics László szerint a CEU és a Közép-európai Egyetem jelenlegi licencszerződésének kibővítésével az intézmény a nagy vihart kavart törvénymódosítás előtti módon működhet.
A hvg.hu birtokába került angol nyelvű emailt a napokban kapták meg a CEU külföldi hallgatói; ebben a minisztérium a szokásos kormányzati frázisokat ellőve hosszan bizonygatja, hogy semmi sem fenyegeti az egyetem működését és az oktatás szabadságát. Az írást jegyző minisztériumi osztályvezető arra utal, hogy a kormány kész tárgyalni, de akkor nem kéne tüntetgetni és álhíreket terjeszteni.
Gulyás Márton aktivista fogva tartása miatt volt tüntetés kedden a Gyorskocsi utcai fogdánál.
Alkotmánybírósághoz fordulnának a baloldali pártok a lex CEU miatt, ám erre a Jobbik nélkül semmi esélyük. A Jobbiknak viszont választania kell: Soros-bérencnek vagy a Fidesz szekértolójának állítják majd be a döntés után.
A CNN hírfolyamában is megszólalt a lex CEU-val és Soros Györggyel kapcsolatban Michael Ignatieff rektor.