Határozott nemmel válaszolt Navracsics Tibor az Origo kérdésére, miszerint tervez-e eljárást Magyarország ellen az Európai Unió.
Szerinte politikai párbeszéd van a bizottság, az EU, a tagok és Magyarország között, és nem áll fent az a helyzet, mint Lengyelország esetében, akik elutasítják a párbeszédet.
A bizottság azt is kimondta, hogy Magyarországon nem fenyegetik a demokráciát - tette hozzá.
Navracsics azt mondta, folynak bizonyos vizsgálatok, mint minden tagállammal szemben. Közölte, a felsőoktatási törvénymódosítást jogászok vizsgálják, ki fogják deríteni, hogy az uniós jogokkal összeegyeztethető-e a módosítás.
Ma viszont az derült ki, hogy az Európai Bizottságot aggasztja a magyarországi jogállam helyzete, a Lex CEU-val kapcsolatos eljárás megindításáról alapos elemzés után, várhatóan a hónap végén döntenek.
Frans Timmermans, a testület első alelnöke az ülésük után azt mondta, az EB széleskörűen elemzi majd a Lex CEU-t, és április végén dönt a további lépésekről, egy esetleges eljárás elindításáról.
A felsőoktatási törvény módosításával kapcsolatban többek között a szolgáltatásnyújtás szabadságának korlátozását vizsgálhatják. Timmermans hozzátette, szilárdan megalapozott érvekkel tudnak csak eljárást indítani.