Kétszer annyian fordulnak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, mint két éve
Az elmúlt évekhez képest már most durvább az idei légúti járványszezon.
Az elmúlt évekhez képest már most durvább az idei légúti járványszezon.
A cég szerint nehéz döntés volt megindítani az eljárást, amely előtt sokáig tárgyaltak a magyar kormány képviselőivel.
A német egészségügyi miniszter elsősorban a veszélyeztetett csoportoknak ajánlja a védőoltást, mert az ünnepek idején megnövekszik a fertőzés veszélye.
Bíztató hír érkezett azoknak, akiknél megmaradt egy zavaró „Covid-emlék”, a szaglás teljes vagy részleges elvesztés. Úgy tűnik, egy amerikai kutatócsoport megtalálta a hatékony kezelést erre a problémára.
Japán tudósok azt vizsgálták, mikor a legvalószínűbb a fertőzés kockázata, ha egy beteg ember mellett megyünk el.
Oltani vagy nem? A szennyvízvizsgálatok a koronavírus terjedéséről árulkodnak, meg is indult a hatóságok titkolózása a védőoltásokkal kapcsolatban.
Peking szerint ismert kórokozók terjednek, az Egészségügyi Világszervezet szeretne tisztábban látni.
Igencsak jelen van a koronavírus sokféle változata Magyarországon, mégis teljes a bizonytalanság a Covid-betegségek felmérése, megelőzése és kezelése körül – így méri fel a helyzetet a hvg360-nak írt cikkében Sarkadi Balázs kutatóorvos, akadémikus. Nem teszik közzé, mert nyilván nem is mérik az adatokat a betegség terjedéséről. Sokakat fenyeget a hosszú Covid, amely egy friss kutatás szerint részben megelőzhető lenne – hívja fel a figyelmet a professzor.
Azoknál, akik elkapják a koronavírust, hatszorosára nő az úgynevezett Guillain-Barré-szindróma kialakulásának kockázata. Ez életveszélyes is lehet, ha a légzőszerveket érinti. A koronavírus elleni védőoltás tompítja ezt a hatást.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szerint fertőzések csak elszigetelten fordulnak elő.
Londoni kutatók több mint tízezer esetet vizsgáltak, amiből kiderült, a két betegség tünetei között nagyon sok hasonló van, az elhúzódó panaszokat pedig leginkább a diagnosztikai tesztekkel lehetne kiküszöbölni.
Még a Vasfüggöny idején, 1985-ben került az Egyesült Államokba biokémikus kutatóként, több mint 20 éve fedezte fel kutatótársával az mRNS jelentőségét, melyre most a koronavírus elleni vakcinafejlesztések jó része épül. A 2023-as orvosi és élettudományi Nobel-díjat másodmagával, a vakcina fejlesztésében részt vevő kollégájával, Drew Weissmannal elnyerő tudóssal 2020. május 5-én készítettünk portréinterjút a hvg360-on. Ezt adjuk most közre újra, változtatás nélkül.
Évente lehet majd szükség a koronavírus elleni védőoltások frissítésére – nagyjából úgy, ahogy az az influenza elleni vakcinák esetében is van. A cél, hogy minden mutáció ellen védelmet nyújtson az oltás.
Egy tanulmány bizonyítékot talált arra, hogy a vírus túlélheti a vírusellenes gyógyszerrel történt kezelést, ami mutálódott változatokhoz vezet, ezek pedig terjedni is tudnak.
Olasz kutatók szerint azoknál, akikben megtalálható a neandervölgyi embertől származó gének, nagyobb eséllyel kerülnek lélegeztetőgépre a Covid miatt.
A favipiravir alkalmazásának egyik ritka mellékhatása lehet, hogy megváltozik az ember szemének a színe. Ez történt nemrég egy thaiföldi kisfiú esetében is.
Az oltás 8,7-szeresére növelte a semlegesítő antitestek számát.
Az együttes énekesének lett pozitív a tesztje.
A szigetországban azt is elképzelhetőnek tartják, hogy rövidesen fizetőssé válik a koronavírus elleni védőoltás.
A súlyos megbetegedés kialakulásának veszélye alacsony.