szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Évente lehet majd szükség a koronavírus elleni védőoltások frissítésére – nagyjából úgy, ahogy az az influenza elleni vakcinák esetében is van. A cél, hogy minden mutáció ellen védelmet nyújtson az oltás.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Engedélyt adott az amerikai gyógyszerészeti hatóság (Food and Drug Administration, FDA) a Modernának és a Pfizernek, hogy frissítsék az mRNS-alapú, koronavírus elleni védőoltásukat. A cél, hogy a szérumok a vírus újfajta mutációival is el tudjanak bánni.

Az IFLScience megjegyzi: bár a fertőzés miatt már jóval kevesebben veszítik életüket, vagy kerülnek kórházba az elmúlt évekhez képest, a járvány ha enyhébb tünetekkel is, de ugyanúgy terjed. A megbetegedések számának emelkedése pedig aggodalomra adhat okok.

Az olyan variánsok, mint az Eris (EG.5) és a Pirola (BA.2.86) megjelenése szükségessé tette, hogy frissítsék a védőoltásokat. A hatóság csak azután adott jóváhagyást, amíg nem bizonyosodott meg a két cég arról, hogy az újabb mutációk ellen valóban hatékonyan védhet az oltás.

A szakemberek úgy vélik, ha nem jelenik meg a Covid egy merőben új mutációja, akkor a vakcinafrissítésre – az influenza elleni védőoltáshoz hasonlóan – évente kerülhet majd sor.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!