Zuckerberg: Hogy megfutamodom-e? Nem, nincs ilyen tervem
Az elmúlt hónapok adatvédelmi botrányai után többen is hangoztatták, el kell, vagy meg kell próbálni elmozdítani Mark Zuckerberget a Facebook éléről. Most a téma érintettje is nyilatkozott.
Az elmúlt hónapok adatvédelmi botrányai után többen is hangoztatták, el kell, vagy meg kell próbálni elmozdítani Mark Zuckerberget a Facebook éléről. Most a téma érintettje is nyilatkozott.
Vezérigazgatói utasításra ezentúl csak androidos készülékeket használhatnak a Facebook menedzsmentjének tagjai. Sajtóinformációk szerint a döntésnek köze van az Apple-vezér Tim Cook által néhány hónapja megfogalmazott Facebook-kritikának is.
Áprilisban robbant a hír, hogy a Facebook-vezér utólag is képes törölgetni a másik postaládájában landolt üzeneteket. Zuckerberg akkor ígéretet tett arra, hogy a funkciót mindenkinek megcsinálják, de ennek már hat hónapja. A tényeken pedig az sem változtat sokat, hogy közben előkerült egy érdekes képernyőkép.
Idén tavasszal nagy port kavart, hogy több tízmillió Facebook-felhasználó adatai kerültek illetéktelen kezekbe a Cambridge Analytica elemzőcég közvetítésével. Hétfőn este derült ki, hogy hasonló adatbiztonsági rés volt a Google rendszerében is. A vállalat márciusban fedezte fel, de egészen mostanáig nem szólt róla. Most viszont jobbnak látja végleg bezárni közösségi hálózatát.
Ha Mark Zuckerbergék nem is kommunikálják ezt, egyértelmű hatása van a Facebook sorozatos botrányainak. Egy új kutatás szerint az amerikai felhasználók 26 százaléka letörölte az appot a telefonjáról, mert elegük lett belőle.
Colin Stretch csaknem 10 évig dolgozott jogászként a Facebooknál, és egyike volt azoknak, akiket tavaly meghallgatásra idézett be az amerikai szenátus az elnökválasztásba való orosz beavatkozás miatt. Most úgy döntött, ideje továbbállni.
Hangos volt a netes sajtó a Facebook adatgyűjtési botrányaitól, azonban nagyot tévedett, aki úgy hitte, hogy beleroppan ezekbe az esetekbe a legnagyobb közösségi oldal. Mark Zuckerberg most gazdagabb, mint valaha.
A Cambridge Analyticával kapcsolatos fiaskó után egy jóval hangsúlyosabb botrány kezd körvonalazódni a Facebooknál, miután kiderült, egy, a közösségi oldalon használható kvízjáték felhasználók tízmillióinak adatát tette közszemlére egy hiba miatt. A legsúlyosabb az egészben, hogy a problémát a platform saját, hibavadász programjával jelezték is a Facebook felé, de még egy hónap után sem tettek ellene semmit. És hogy miért? Mert Zuckerbergék közben a másik adatgyűjtési botrányt okozó üggyel voltak elfoglalva.
Nem kis dolgot vállaltak munkaszerződésükben egy, a Facebooknál felállított, speciális csapat tagjai. Még azelőtt kell megtalálniuk a különféle hibákat, mielőtt azok komolyabb gondot okoznak rendszerszerte.
A napokban több fordulóban is nyilvánosságra került, hogy a Facebook kiadta többtucatnyi hardvergyártónak felhasználói személyes adatait. Miket is osztott meg rólunk a közösségi oldal a vállalatokkal?
Kifejezetten rosszul jöhet ki a Facebook abból, hogy a mobilgyártókkal is megosztotta felhasználói adatait, miután kiderült, hogy az amerikai hatóságok által nemzetbiztonsági szempontból problémásnak tartott Huawei, valamint három másik kínai cég is hozzájuthatott a közösségi oldal felhasználóinak személyes, érzékeny adataihoz. Ez most – a Facebook számára – a lehető legrosszabb pillanatban került nyilvánosságra.