Moszkvába utazott a washingtoni főhéja, hogy előkészítse a Trump–Putyin-csúcsot
Az orosz elnökkel is egyeztet szerdán a külpolitikai körökben nagyon is megosztó figurának számító John Bolton.
Az orosz elnökkel is egyeztet szerdán a külpolitikai körökben nagyon is megosztó figurának számító John Bolton.
Sarah Huckabee Sanderst és családját hétvégén kitessékelték egy virginiai étteremből azért, mert Trumpnak dolgozik. Azt nem tudni, hogy ezért vagy más okból rendelték el a védelmét.
Trump hivatalba lépése előtt 41 millió amerikai élt a szegénységi küszöb alatt, tehát a teljes lakosság 12,7 százaléka, és közülük 18 és fél millióan mélyszegénységben. Azóta tovább nyílt az olló szegények és gazdagok között.
Nem csitul a kereskedelmi háború.
Kiszámolták, mennyivel drágulhatnak az autók, ha az USA vámot vet ki az Európából az Egyesült Államokba exportált autókra.
17 tagállam azért indított pert, mert szerintük a családok szétszakításának gyakorlata ellentétes az amerikai alkotmánnyal.
A külügy állítólag felvette a kapcsolatot az amerikai befogadóállomással, ahol a szüleitől elszakított magyar kisfiú van.
Az elnök harmadik próbálkozását most törvényesnek ítélte a Legfelsőbb Bíróság.
A kétéves Levente egy New York-i befogadóhelyen egyedül töltötte születésnapját, miután őt és szüleit a New York államban lévő Franklin megyében a múlt hónapban elfogták az amerikai határőrök. A szüleitől elválasztott Levente nem beszél angolul, és alig eszik.
Az amerikai határőrizeti szervek egyik vezetője, Kevin McAleenan bejelentette, a hatóságok átmenetileg nem indítanak büntetőeljárást azon illegális migránsok ellen, akik gyerekekkel együtt próbálnak belépni az Egyesült Államok területére.
Az amerikai árukat importáló hazai cégeknek a 25 százalékos uniós védővám ellenére semmiféle pluszbevallást, dokumentumot nem kell benyújtaniuk, a vámkezelés során viszont magasabb összegű vámterhet kell kifizetniük.
A Twin Peaks rendezőjének dicsérete nem az, aminek látszik.
Több mint kínos, de a jelek szerint ez maga a rút igazság: a valamikor szebb napokat látott ZTE már nem csupán telefonokat nem tud összerakni, sencseni irodájában azt sem képes biztosítani, hogy alkalmazottaik vécézhessenek. Utóbbi problémának szintúgy az amerikaiak által kivetett szankciókhoz van köze.
Azt még nem tudni, melyekre, és hogy hány embert szállásolhatnak így el.
Az elnök azonnal, a szokásos eljárás nélkül visszaküldené országaikba az illegális bevándorlókat.
Sarah Sanders családjával akart vacsorázni a Red Hen étteremben Lexington városában (Virginia állam). Felismerték. Megkérték, hogy távozzon, mert Donald Trumpnak dolgozik. A szóvivő nő családjával együtt kivonult az étteremből, de nem kívánta kommentálni az esetet.
A szíriai elnök szerint az amerikai elnökökkel az a baj, hogy a lobbitevékenység foglyai, a médiavállalatok, a nagy olaj- és fegyvercégek befolyása alatt állnak.
Bár Donald Trump visszakozott hatalmas vihart kiváltott „zéró tolerancia” politikájától, s elnöki rendeletben utasította a hatóságokat, hogy ne válasszák el az illegális migráns szülőket gyerekeiktől, tovább tart a fejetlenség. Nem tudni, mi lesz a már szétszakított családok sorsa, és nem világos, megmarad-e a „zéró tolerancia”, amikor az amerikai törvények szerint a gyerekeket nem lehet húsz napnál tovább fogva tartani. S ehhez jött még a first lady, Melania Trump jól kiválasztott esőkabátja is.