Hol vannak éppen most Kapu Tiborék? Itt nézheti, merre jár az űrhajó
A SpaceX egy dinamikus felületen közvetíti, merre jár a Dragon űrhajó, amelynek fedélzetén három társával együtt Kapu Tibor tart a Nemzetközi Űrállomásra.
A SpaceX egy dinamikus felületen közvetíti, merre jár a Dragon űrhajó, amelynek fedélzetén három társával együtt Kapu Tibor tart a Nemzetközi Űrállomásra.
A négy magánűrhajós 22 kísérletet végzett el és elkészítették az első röntgenfelvételeket az űrben.
Először halad majd emberes űrküldetés poláris pályán. A Fram2 missziónak több tudományos célja is van.
Űrhajót is cserél a NASA annak érdekében, hogy valamivel hamarabb hazatérhessenek azok az asztronauták, akik még a Boeing űrkapszulájával érkeztek a Nemzetközi Űrállomásra (ISS).
Egy SpaceX Dragon űrhajó fog emelni a Nemzetközi Űrállomás (ISS) pályamagasságán, a történelemben először. Egyúttal ez egy fontos teszt is lesz, melynek tapasztalatait az ISS-t megsemmisítő jármű fejlesztésében is felhasználják.
Magyar idő szerint péntek reggel 9:30 körül sikerrel landolt Florida partjainál a Nemzetközi Űrállomás (ISS) korábbi legénysége, a Crew-8.
Akkor sincs gond ezentúl, ha az ejtőernyők kudarcot vallanak: szárazföldön is landolni tud a SpaceX Dragon, ráadásul becsapódás nélkül.
Helyi idő szerint hajnal fél négy után (magyar idő szerint 9:37-kor) sikeresen földet ért az Elon Musk érdekeltségébe tartozó SpaceX Dragon űrkapszulája a floridai partok mellett a Mexikói-öbölben.
Sikeres volt a legelső űrséta, amely egy privát űrmisszió keretein belül ment végbe. Ketten is elhagyták a SpaceX Dragon űrhajóját, igaz, nem egyszerre, és nem is engedték el a korlátot.
Már javában tart a Polaris Dawn-küldetés, és rövidesen a legfontosabb része is elkezdődik: a legénységből ketten elhagyják az űrhajót egy űrséta erejéig.
Az első kereskedelmi űrsétát is magában foglaló Polaris Dawn-misszió legalább 24 óra késéssel, magyar idő szerint szerda reggel indulhat el.
Több éves halasztás után július végén végre elindulhat a Polaris Dawn-küldetés, melynek keretein belül egy űrsétát is terveznek.
Az útért 200 millió dollárt fizetett egy amerikai milliárdos üzletember.
Újabb teherszállítmányt indított el a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) az amerikai űrkutatási vállalat pénteken. Egyúttal ez volt az 50. próba, amelynek során az űrhajót felvivő rakétát úgy térítették vissza a Földre, hogy újra felhasználható legyen.
A tervek szerint 2020 első negyedévében indulhat útnak néhány űrhajóssal a fedélzetén a SpaceX Crew Dragon űrkapszulája, ami a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) is kapcsolódik, mielőtt visszatérne a Földre.
Az amerikai SpaceX cég a NASA űrkutatási hivatal megbízásából egy Falcon 9 rakétával elindított a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) csütörtök este egy ellátmánnyal és berendezésekkel megrakott Dragon űrhajót, amely várhatóan szombaton ér úti céljához.
Az amerikai elnök is gratulált a csapatnak.
Újabb történelmi kilövésre készül az Elon Musk vezette SpaceX: néhány hónap múlva a NASA űrhajósaival együtt felküldik a cég Dragon űrhajóját.
Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) pénteken a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat Dragon nevű teherűrhajója.
Sikeresen visszatért a Földre szerda hajnalban a Dragon teherűrhajó a Nemzetközi Űrállomásról. A floridai űrközpontban viszont harmadszor is el kellett halasztani a napszél megfigyelésére szolgáló amerikai műhold felbocsátását.